V úterý jede Káčko do Hradce Králové navštívit labyrint divadla Drak, kde si děti vyrobí loutku na stínové divadlo. Po divadle vyrazí na putovní výstavu České národní banky. Ta připravila zábavnou hru pro děti k výročí 20 let české koruny. Hra se jmenuje Chráníme korunu a nejšikovnější děti si mohou odvézt i milion korun v rozdrcených bankovkách.

Středu stráví účastníci příměstského tábora v aquacentru v Jablonci nad Nisou. Dva tobogany, divoká řeka, vířivky a další atrakce si jistě všichni užijí. Po koupačce se následuje přesun do světa dinosaurů a podobných stvoření do Dinoparku v Liberci.

Ve čtvrtek se s Káčkem opět můžou děti vypravit do Prahy, nejprve navštíví muzeum Policie ČR, dozví se něco z historie i současnosti, nakouknou pod pokličku kriminalistům a jejich práci.

Něco o filmu
Až je muzeum omrzí, tak se přesunou do Barrandovských studií, uvidí filmové kostýmy z různých filmů, pohádek a seriálů. Krom toho se mrknou i do vlásenkárny a zjistí, jak se vyrábějí paruky. Tohoto výletu se opět mohou zúčastnit i rodiče.

Poslední den jarních prázdnin, tedy pátek zakončí, lyžovačkou na Kněžickém vrchu u Vrchlabí. Účastníci si mohou vzít jak lyže, tak i snowbord.

Zájemci o jarní příměstský tábor se mohou hlásit na jednotlivé výlety zvlášť nebo na celý týden za zvýhodněnou cenu.

Více informací se dovíte v kanceláři K-klubu nebo na webu www.kackojicin.cz .

Hořice :Ve dnech od 11. do 15. března jsou dětem v hořickém Domě dětí a mládeže Domeček nabídnuty jednodenní akce, a to formou příměstského tábora. Cena na celý týden je 1000 Kč a zahrnuje program, stravu a vstupné i jízdné na výletech. Během tohoto týdne také probíhají nácviky mažoretek a roztleskávaček, které mají před kvalifikací na mistrovství ČR.

Lázně Bělohrad: Městské kulturní středisko ve spolupráci s lázněmi a místním Sokolem připravil pro děti týden plný zábavy pod názvem Neseďte děti o jarních prázdninách doma. Už na sobotu 9. března se chystá tradiční dětský maškarní rej se spoustou soutěží a programem pro všechny. Akce začne ve 14 hodin v sokolovně. V pondělí uvede divadélko Praha v 10 hodin v kulturním sále lázní pohádku O Palečkovi. Herci na klasickém pohádkovém příběhu dětem citlivě ukazují, jak pevné je pouto mezi rodiči a dítětem. V pohádce pro dva herce je využito kombinace živého herce a loutek. Řada písniček je doprovázena živě – kytara, zobcová flétna.

Nabídka sportu
V hale středního odborného učiliště se v úterý utkají předem přihlášená družstva ve florbale. Zápas začíná v 9 hodin a je určen pro družstva z II. stupně základní školy. Hrát se bude v počtu hráčů 5+1+náhradníci (5 hráčů v poli + brankář). Potřebné věci: obuv do haly, vlastní florbalku, brankáři musí mít helmu.

Členové loutkoherecké skupiny Jů a Hele pobaví ve středu 13. března od 10 hodin v kulturním sále lázní. Součástí více jak hodinového představení pro děti ve věku od 4 do 10 let jsou také hry a soutěže. Malí diváci jsou tedy přímo vtaženy do děje pohádky a stanou se tak součástí celého představení. Ve čtvrtek 14. března mohou děti využít mezi od 14. do 20. hodiny bazén za poloviční vstupné.

Nová Paka: Podle ředitelky Domu dětí a mládeže Stonožka Ivany Novákové čeká první den prázdnin v pondělí od 8 do 12 hodin děti jarní tvoření. V úterý se můžou těšit na IQ park a lunapark v Liberci. Sraz je v 8 hodin na vlakovém nádraží, návrat v 18.36 Ve středu od 8 do 12 hodin zveme mládež na výpravu do přírody, střelbu luku a opékání. Čtvrtek patří jičínskému bazénu, sraz je v 8.30 v domě dětí a mládeže a s návratem se počítá v 15 hodin. Dopolední program se chystá i na pátek a má název Prostřeno ve Stonožce aneb Co si uvaříme, to si sníme. Cena na celý týden je 580 Kč, je možné si vybrat jen určité dny.

Pátrali, jsme zda budou dětem přístupné školní družiny. Základní škola Na Habru v Hořicích podle ředitele Romana Chalupy družinu o prázdninách nebude provozovat. Stejné je to i v Základní škole v Železnické ulici v Jičíně. Ředitel školy Zdeněk Procházka nám odpověděl, že družina přes prázdniny nebude otevřena – rodiče neprojevili žádný zájem. I v novopacké ZŠ Komenského nám vedoucí školní družiny Jana Štrynclová potvrdila, že pro nezájem rodičů nebude školní družina přes prázdniny fungovat.