Akce se jako obvykle konala na vrchu Zvičina. Kromě tradičních soutěží pro děti, živé hudby z Hořic, stánků s propagačními letáky, s občerstvením i s regionálními výrobky Podkrkonoší mohli návštěvníci shlédnout i výstavu výtvarné soutěže Podzvičinsko očima dětí v kostele sv. Jana Nepomuckého. Ivan Doležal, předseda spolku a místostarosta Hořic, vyhlásil výsledky druhého ročníku této soutěže a předal ceny soutěžícím. Soutěže se letos zúčastnilo 200 žáků z 15 základních a mateřských škol v Podkrkonoší.

Tak jako každý rok byla vyhlášena Fotosoutěž Podkrkonoší 2016 na téma Podzvičinsko očima fotografa. Fotosoutěž potrvá do 16. 9. 2016, více informací získáte na www.podkrkonosi.eu.

Otevírání turistické sezony na Zvičině.Otvírání sezony se konalo ve spolupráci se ZŠ a MŠ Bílá Třemešná, žáci školy vystoupili s programem v kostele sv. Jana Nepomuckého. Na Otvírání turistické sezony se dále podílela Místní akční skupina Podchlumí, DDM Jednička Dvůr Králové nad Labem, Raisova chata, stánkaři a výrobci, kteří vyrábí produkty pod ochranou značkou PODKRKONŠÍ regionální produkt®. Návštěvníci mohli nasbírat propagační materiály z Podkrkonoší, Hradecka nebo z celého Královéhradeckého kraje. V popoledních hodinách se stala Zvičina cílem Memoriálu Václava Dobeše – Šárovcova Lhota – Zvičina (Běh na Zvičinu).

Dopravní spojení zajišťovala společnost OSNADO – Otevírání sezony se konalo v rámci společné akce Vítání jara v Podkrkonoší, kdy další program byl připraven v hotelu Pod Zvičinou a na dalších místech Podzvičinska.

Děkujeme všem hostům, návštěvníkům i spolupořadatelům za příjemně strávený jarní den. Akce byla finančně podpořena Královéhradeckým krajem a
členy spolku Podzvičinsko.    DM Podzvičinsko