Prvenství si nenechali ujít například Novopačáci, v gymnáziu se sešlo zastupitelstvo včera navečer. Schůze se v pondělí 3. listopadu uskutečnila i na Pecce, v Lužanech, Libuni, Staré Pace, Vysokém Veselí, Miletíně a Mlázovicích. O výsledcích zasedání vás budeme průběžně informovat.

Ustavující zasedání se v největším městě regionu – Jičíně koná ve středu 5. listopadu od 16 hod. v Porotním sále zámku. Na programu je stanovení počtu členů rady, počtu místostarostů, určení, které funkce budou členové zastupitelstva vykonávat jako dlouhodobě uvolnění. Po odsouhlasení způsobu volby budou zvoleni starosta, místostarostové a členové rady. Hovořit se bude také o řízení městské policie a odměnách neuvolněných členů ZM. Jičínu by měl vládnout Jan Malý (ANO 2011) s místostarosty Petrem Hamáčkem (Sdružení pro Jičín) a Janem Jiřičkou (Volba pro město).

Pátého listopadu od 16 hodin se bude v divadelním sále hořické radnice rozhodovat o novém vedení města. Dosavadní starosta Ivan Doležal (ODS) zřejmě přesedne do křesla místostarosty, ve funkci ho nahradí Aleš Svoboda (Šance pro rozvoj).

V Kopidlně i nadále starostka

Na středu je svoláno setkání nováčků na radnici v Kopidlně, které bude i nadále řídit současná starostka Hana Masáková (ČSSD).
Město Lázně Bělohrad zve všechny občany na ustavující zasedání 5. listopadu od 18 hodin v kulturním sále hotelu Grand a.s. Lázně Bělohrad. V lázeňském městě by měl i nadále zůstat u kormidla kapitán Pavel Šubr.

V Železnici začíná veřejné zasedání 5. listopadu v 18.30 v zasedací síni radnice. Tady se asi vrátí do vedení města opět ženy. Starostkou by se měla stát Dana Kracíková. Ve stejný den v 18 hodin se budou rozhodovat i v Dobré Vodě, koho postavit do čela obce.

Dosavadní starosta města Sobotky Stanislav Tlášek (KDU-ČSL) svolává ustavující zasedání nově zvoleného zastupitelstva na čtvrtek v 18. hodin do velkého sálu spořitelny. I v Sobotce se chystá změna ve vedení, na starostu je navržen Lubor Jenček (TOP 09), Jan Janatka (Živá Sobotka) by měl zůstat v křesle místostarosty.

V Holovousích není jasno

V pátek 7. listopadu se uskuteční ustavující schůze v Holovousích, a to od 19 hodin. Tady zatím není jasné, kdo bude starostou. V Libáni mají ustavující setkání zastupitelů naplánováno na pondělí 10. listopadu. Současný starosta Petr Soukup se chce s vedoucím postem rozloučit, jeho následníkem má být Jaromír Přibyl (oba Starostové a nezávislí).

Setkání nových zastupitelů je zatím odloženo v Ostroměři a Soběrazi, kde byly zpochybněny výsledky voleb. Stížnosti občanů nyní prošetřuje krajský soud.