Radnice předpokládala, že dodavatel prací si postupně zabere část autobusáku, provoz včetně parkoviště Na Tržišti byl však ukončen středečním ránem. Přístup je zachován pouze do prodejny Elektro Doubek, kam lidé najedou i vozem.

Řidiči musí nyní počítat s tím, že parkování v této zóně bude problémovější, protože část Kotíkovy ulice, kde běžně stojí auta, je zabrána pro zastávky autobusů. Omezeno je dále stání aut na ploše pod náměstím, jednu třetinu obsadí autobusy.

Z autobusového nádraží prvotně zmizí vzrostlé stromy, stěhování čeká sochu Merkura. Už v pátek má dodavatel v plánu zapouštět do země pilíře pro budovu terminálu.

Dočasné zastávky

Do Kotíkovy ulice (od Zeleniny U Tomášů) jsou z nádraží přesunuty čtyři nástupiště směrem na Jičín, na druhé straně ulice je jedno stanoviště pro směr na Starou Paku a Lomnici nad Popelkou.

Autobusy projedou Kotíkovou ulicí kolem bývalého hotelu Grand, kina a muzea se vrátí zpět do Kotíkovy k jednotlivým zastávkám.

Ve všední den se zde „protočí“ 107 linkových spojů.

Jedenáctiposchoďová budova hotelu reStart (původně Start) nabídne k ubytování více ne 40 pokojů a k občerstvení tři restaurace. Součástí čtyřhvězdičkového resortu bude i parkoviště s dobíjecí stanicí pro elektromobily. Hotel bude zprovozněn o prázdninách.
Jednání o půlmilionové pokutě jsou na mrtvém bodě

O změnách nástupišť jsou cestující informováni prostřednictvím systému IDOS, k Zelenině U Tomášů je přestěhována i informační tabule o odjezdech a příjezdech linek. Na dočasné zastávky chce radnice přestěhovat i část přístřešků, aby se lidé měli kam schovat před nepřízní počasí.

Starosta Josef Cogan se neobává, že v centru města nastane kolaps s parkováním. K dispozici je prý celé náměstí a další plochy v ulicích.

Stavba terminálu se musí stihnout za rok

Na stavbu terminálu získala Nová Paka státní dotaci 48,5 milionů, celkové náklady pak jsou 64,5 milionů bez DPH (celkem 78 mil.). Dílo má být dokončeno na podzim příštího roku.

V nové budově nabídnou dvě prosklené čekárny pohled na čtyři nástupní a výstupní ostrůvky, součástí vybavení je sociální zázemí a kolárna.

O čtyřicet pět míst se rozšíří také parkování pro osobní automobily, které obklopí vnějším okruhem nádraží.

Součástí investice je úprava protějšího parkoviště Na Tržišti, kde vznikne 28 parkovacích míst a také odpočinkové místo s vodním prvkem, který bude připomínat vznik města na soutoku Brdského potoka a Rokytky.

Ilustrační foto.
Mít svého kominíka je výhra