Nová Paka – Komunální volby vyhrálo ve městě jednoznačně sdružení Sportovci pro Novou Paku (STAN), které v jednadvacetičlenném zastupitelstvu získalo 9 mandátů. Druhá ODS má mandáty čtyři, stejně jako v roce 2006.

Povolební jednání probíhala tak jako před čtyřmi lety –sportovci se podělí o místa na radnici a v radě s ODS. Jak nás informoval lídr ODS Ondřej Voráček, předběžná koaliční smlouva mezi těmito stranami je podepsána a známo je také jméno nového starosty.

Po Josefu Coganovi, který se tohoto postu zřekl (od června je poslancem parlamentu), nastoupí do čela radnice jeho bratr Rudolf Cogan. Místostarostou zůstává za ODS Josef Hendrych.

Druhým místostarostou (neuvolněným) je navržen Stanislav Albrecht (STAN). V pětičlenné radě zasednou starosta, oba místostarostové, dále Vladimír Roučka (ODS) a Marek Nydrle (STAN ).

Oba nejsou žádnými nováčky. Starosta Josef Cogan nám potvrdil, že programové prohlášení je už připraveno, jen se dolaďuje, a odsouhlasil nám i nové obsazení radnice. Zdůraznil, že sdružení oslovilo i další strany, aby se zapojily především do práce výborů.

Konstatoval také, že Rudolf Cogan, současný neuvolněný místostarosta, si přesedne do starostenského křesla. „V neděli mě oslovil výbor sportovců, abych vzhledem k volebnímu výsledku vykonával funkci starosty. Souhlasil jsem a nyní se už připravuji na první tři měsíce nové funkce. Chystám nějaké dílčí reformy, takže úvod bude trošku vzrušující a mé sportovní i ostatní pracovní aktivity budou určitě v útlumu. No, a pak se uvidí.“

JUDr., ing. Rudolf Cogan, Ph.D. – profil

* 25. 8. 1971,

Formální vzdělání: 1990 - 1996 Univerzita Karlova - fakulta právnická,absolvent pro obor právo; 1992 - 1993 Univerzita Karlova - fakulta filozofická,obor filozofie - ekonomie; 1996 - 1999 Vysoká škola ekonomická - fakulta financí a účetnictví, absolvent pro obor finance; 2003 University of New South Wales, Sydney, Australský svaz, letní škola, 2005 Univerzita Karlova - fakulta právnická, rigorózní zkouška pro obor správní právo
2000 - 2007 Vysoká škola ekonomická v Praze, národohospodářská fakulta, doktorské studium, absolvent pro obor hospodářská politika a správa
2008 The John Marshall Law School: American law and dispute resolution

Odborné a vědecké zaměření
Pohledem právní a správní vědy a veřejných financí analyzuji postavení a činnost územních samospráv. Napsal jsem řadu článků, příspěvků do sborníků a doposud jedinou monografii o krajích (ASPI, 2004).

Zaměřuji se na otázky organizace obcí a krajů a činnost jejich orgánů. Vedle toho i na hospodaření krajů a obcí, a to zejména na finanční politiku.

Praktické zaměření
V právní praxi se zaměřuji na (abecedně): bankovnictví, finance a cenné papíry; daně a daňové poradenství; evropské právo; likvidace, konkurz, vyrovnání a reorganizaci; majetkové poradenství; místní samosprávy; nemovitosti; neziskové právnické osoby; smluvní právo; správní právo; volební předpisy ad.