V úterý 19. října krátce po 22. hodině se hlídka novopackých policistů rozhodla zastavit a zkontrolovat jedoucí vozidlo značky BMW X3. Řidič ale na znamení nereagoval a místo zastavení reagoval sešlápnutím plynu. Policistům ujížděl směrem na Vidochov, kde se hlídce ztratil z dohledu. Strážci zákona ale neváhali, využili místní znalosti terénu a řidiči nadjeli v opačném směru.

Zdroj: Youtube

Bavorák se jim podařilo zastavit ve Vrchovině. Manévry řidiče tím ale neskončily. Nejprve chtěl služební auto policistů objet, když se mu to nepodařilo, chtěl ze situace vycouvat. Jeho jízdu zastavil až náraz do elektrického rozvaděče.

Hříšník se pokusil policii ujet, naboural, ale utíkal i po svých.Hříšník se pokusil policii ujet, naboural, ale utíkal i po svých.Zdroj: PČR

Když únik autem nevyšel, vystoupil muž z vozu a po zákonné výzvě policistů a hrozbě namířenou zbraní začal utíkat, policisté ho ale ihned chytili a zajistili.

Řidič u Kovače nedal přednost vlaku. Škoda se pohybuje okolo 120 tisíc korun
Řidič u Kovače nedal přednost vlaku. Škoda se pohybuje okolo 120 tisíc korun

"Třiačtyřicetiletý řidič se podrobil dechové zkoušce, jejíž výsledek byl negativní. Test na drogy odmítl, stejně jako lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Muž je podezřelý ze spáchání několikerého protiprávního jednání, přesná právní kvalifikace bude ustanovena," doplnila mluvčí policie Eliška Majerová.