V říjnu přivítá návštěvníky v novém interiéru s moderní technologií. Zcela novou podobu bude mít i plášť kina, které na sebe upozorní ocelovou věží. „Stáli jsme před rozhodnutím, zda kino zbourat a nebo zachránit. Město se rozhodlo pro druhou variantu,“ uvedl místostarosta Zdeněk Rajm.

Z budovy, která stojí na navážce rybníka, zbylo jen obvodové zdivo. Diváky nyní čeká zcela nový interiér s moderním vybavením.

„To, že kino zdigitalizujeme po určitém odstupu, je pro nás výhodou a divákům tak nabídne to nejmodernější, co doba dovoluje i jednu z nejlepších technologií. Až v říjnu otevřeme, budeme nejmodernějším kinem v České republice, protože budeme mít první laserový projektor, dále 3D systém dolby Atmos,“ upozorňuje Rajm na moderní vybavení.

Celkové náklady včetně kinotechnologie se pohybují kolem čtyřiceti milionů. Osmi sty tisíci dotuje stavbu česká kinematografie.

„Během rekonstrukce jsme s architektem dospěli k tomu, že bychom měli změnit i venkovní podobu budovy. Fasáda bude mít dřevěný obklad, bude scelená a bude jí dominovat ocelová vysoká věž na nároží, která bude akcentovat to, že jde o veřejnou stavbu,“ přidává Rajm další zajímavost.

Nově zrekonstruované a digitalizované Městské kino Lomnice nad Popelkou se stane víceúčelovým kulturním zařízením, které bude také místem pro pořádání kongresů, konferencí, divadelních malých forem, přednášek, součástí objektu bude i kavárna.

Stavba bude dokončena v srpnu, v září bude instalována technologie. „A právě dnes už vám mohu říci, že kino otevřeme veřejnosti 13. října,“ prozrazuje místostarosta žhavou novinku.

A ještě jeden prim ponese zmodernizovaný objekt. Jeho interiér bude připomínat film Alois Nebel, který byl natočen podle trilogie lomnického rodáka Jaroslava Rudiše. Dílo bylo v roce 2011 zfilmován technikou rotoskopie a poprvé uvedeno na filmovém festivalu v Benátkách.

V roce 2012 získalo Evropskou filmovou cenu jako nejlepší animovaný film.