Největší zájem o volby v Královéhradeckém kraji měli voliči v obci Sekeřice na Jičínsku, kde volební účast dosáhla 70,30 procent. Naopak nejméně voličů přišlo k volebním urnám ve dvacet kilometrů vzdálené Střevači též na Jičínsku, kde měla volební účast hodnotu 17,39 procenta voličů. Vyplývá to z dat serveru www.volby.cz.

V Sekeřicích bylo v seznamu 101 voličů, svůj hlas ve volební místnosti odevzdalo 69 lidí. Volby v Sekeřicích výrazně vyhrálo hnutí ANO 2011, které získalo podporu 42,02 procenta voličů, na druhém místě byli sociální demokraté se ziskem 13,04 procenta a třetí v Sekeřicích skončila KSČM.

Ve Střevači bylo do seznamu zapsáno 230 voličů, k volebním urnám přišlo jen 38 z nich. Volby v obci vyhrálo ANO, kterému dalo hlas deset lidí, což znamená zisk 26,31 procenta. Na druhém místě skončilo KSČM se ziskem 21,05 procenta hlasů, o třetí příčku se ve Střevači dělí SPD a SPO společně s koalicí Pirátů, Strany zelených a Změny pro Královéhradec­ký kraj.

V Královéhradeckém kraji dorazilo v pátek a sobotu k volebním urnám 37,33 procenta voličů, což bylo méně než před čtyřmi lety, kdy ve volbách hlasovalo 38,43 procenta voličů.

Hlasy voličů nejrychleji sečetli v Libchyni

Hradec Králové - V Královéhradeckém kraji se podařilo nejrychleji sečíst výsledky krajských voleb členům okrskové volební komise v Libchyni na Náchodsku. Voleb se v obci s 56 voliči zúčastnilo 51,79 procenta z nich. Jednoznačně u nich zvítězilo hnutí ANO 2011, které dostalo přes 46 procent hlasů. Za ním s 25 procenty následovala Koalice pro Královéhradecký kraj. Celkem má obec 68 obyvatel. ČTK to zjistila z webu www.volby.cz.

Krátce po Libchyni dorazily do ústředí ČSÚ i výsledky z dalších osmi obcí v kraji. Rychle měli sečteno ve Zdechovicích na Hradecku, v Sendraži a Vršovce na Náchodsku, v Chlístově na Rychnovsku, a v Kuksu, Stanovicích, Zdobíně a Zlaté Olešnici na Trutnovsku.

V kraji letos kandidátky postavilo celkem 17 politických subjektů, což je o dva méně než v minulých krajských volbách. O zvolení do pětačtyřiceti­členného krajského zastupitelstva usilovalo celkem 711 lidí.