Ačkoliv žáčci již toalety a umyvadla dva týdny užívají, v pátek se konalo slavnostní otevření prostor a tím byly i zahájeny dva dny otevřených dveří.

Událost uvedla starostka Hana Masáková. Přítomni byli i zástupci stavební společnosti Staving, kterou zde reprezentoval Bohumil Brož, ředitel ZŠ a MŠ Kopidlno Pavel Berný nebo krajský radní a jičínský zastupitel Josef Dvořák.

„Maličkým ve školce přeji, aby se jim tu příjemně pobývalo, učitelkám a paní ředitelce, aby i v dalších letech přispěly k tomu, že nám ze školáčků vyrostou dobří studenti a vynikající reprezentanti města Kopidlno," sdělila Deníku starostka.

„Přeji si, aby děti hlavně byly spokojené, to je na prvním místě. Jsem rád, že se tu zlepšilo prostředí. A ještě paní Masákové řeknu svůj názor, že jaký je stav interiéru a zařízení škol, tak dobrý je ve městě starosta," nešetřil chválou Josef Dvořák.

Překvapení
Jaroslava Zápotocká, vedoucí mateřinky, se podělila o jednu příhodu. „Děti jsou nadšené. Po prázdninách jsme jim to připravily jako překvapení. Zavřely jsme dveře na toalety a zeptaly se dětí, jestlipak uhodnou, co je tu nového. Měli jste vidět, jak měly vykulené oči a otevřené pusinky. Bylo to úžasné," řekla.

Sociální zařízení je v jednotlivých podlažích vyvedeno v odlišných barvách. Přízemí je červené, první patro oranžové a druhé patro zelené. Kohoutky fungují na fotobuňky a zařízení místností působí svěžím, kompaktním dojmem. Rekonstrukce stála necelých 900 tisíc Kč. Kopidlno získalo od kraje dotaci ve výši 370 tisíc. Školku navštěvuje 84 dětí.