Zúčastnit se mohli také městské hry, po jejímž absolvování na děti čekala odměna. Jak říká ředitelka klubu Lenka Vacková, patří rohlíčky ke svatému Martinu stejně jako víno nebo husa.

„Vyrábí se z kynutého hodně sladkého těsta. Klasická náplň je buď ořechová nebo maková, ale vzhledem k tomu, že spousta dětí je na tyto suroviny alergická, tak my je tady plníme ovocnými domácími marmeládami," prozrazuje ředitelka základ receptu. V průměru se tu každý rok při svatomartinských dílnách upeče něco okolo čtyř set rohlíčků.

Jedním z nejmladších účastníků, který v pátek oblékl pekařskou zástěru, byl i tříletý Miki. Ten byl velmi spokojený a odpoledne si užíval i se svou maminkou. Ta na něj prozradila, že velmi rád ochutnává. „Doma mi občas pomáhá s vařením, ale spíš rád papá," usmívá se mladá žena.

Jedenáctiletá Klára Kirschner už má s pečením a vařením velké zkušenosti. „Baví mě to. Hodně peču doma," říká žačka šesté třídy a dodává, že se moc těší, až bude s maminkou dělat vánoční cukroví. „Už to umím i sama, ale mamka mi určitě pomůže," chlubí se Klárka. Ani její o dva roky mladší kamarád Kuba Ticháček nedržel váleček v ruce poprvé.

„Péct mě naučila mamka. Někdy jí doma pomáhám, ale jen občas," říká Kubík, který se stejně jako Klárka velmi těší, až bude s mámou péct vánoční cukroví. A co Kubu při pečení baví nejvíce. „Nejvíc mě asi baví to vyrábění, i když také rád ochutnávám," netají se malý školák.