Minulou středu proběhlo testování všech pracovníků domova, tedy zdravotních sester, pečovatelek a pracovnic úklidu. Z 38 zaměstnanců je 14 pozitivních na covid-19. Z testovaných 13 klientů je deset pozitivních.
„Přestože situace není příznivá a budeme mít velký problém se zajištěním chodu domova, rádi bychom alespoň v tuto chvíli uklidnili všechny blízké, že průběh u pozitivních klientů je nyní bezpříznakový,“ uvedl ředitel domova seniorů Tomáš Kolátor.

Personál, i když nemá žádné příznaky onemocnění, musí okamžitě nastoupit na desetidenní karanténu.Největší problém tu mají se zajištěním odborné zdravotní péče. Proto žádají zdravotní sestřičky i pečovatelky o výpomoc.

„Dvě sestry nám poslal kraj, do domova nastoupili i tři zaměstnanci sociálního odboru a na ošetřování byli přeřazeni tři pracovníci domova, kteří zastávali jiné funkce,“ říká k současnému stavu v zařízení místostarosta Petr Hamáček.

V pondělí odpoledne pak mělo proběhnout další testování všech pracovníků sociálních služeb a všech netestovaných klientů domova.Informace o stavu klientů podává zařízení rodinným příslušníkům denně mezi 14 až 16 hodinou. „Mimo tuto dobu nevolejte, věnujeme se jiným provozním záležitoste