Dosavadní ředitelka Dana Kracíková odstoupila ke konci roku 2014 z funkce, po loňských komunálních volbách se stala starostkou Železnice.

„Tomáš Jedlička vedl jako ředitel dvě oblastní nemocnice, a to s velmi dobrými výsledky. Jako lékař a dlouholetý manažer je i přirozenou autoritou u odborné veřejnosti. Vést velkou společnost, jakou bezpochyby Oblastní nemocnice Jičín je, bude pro něj další životní výzva," uvedl Jiří Skřivánek, šéf Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje. Chirurg Jedlička vedl 15 let nemocnici v Hořovicích, kde nyní bydlí, a pět let nemocnici Mělník. Aktivně působil v Asociaci českých a moravských nemocnic.

„Bydlím sto padesát kilometrů od Jičína, ale celé mládí jsem jezdil do Krkonoš právě přes Jičín. Mohl jsem tedy pozorovat, jak se město vyvíjí a mění k lepšímu. Region znám jako turista," řekl nový ředitel na otázku, jaký má k Jičínsku vztah.

„Jičínská nemocnice byla velmi slušně vedena. Je na co navazovat a nemá smysl nyní hovořit o změnách. Jsem tu teprve druhý den, a tak se nechci pouštět do úvah. Na schůzi primářů jsem ale řekl, že má původní specializace je chirurg. Předchozí ředitelka původní profesí doktorkou nebyla. Budu se snažit využít svých zkušeností. Chci do funkce ředitele vnést medicínský pohled," uvedl včera Tomáš Jedlička.

Oblastní nemocnice Jičín je rozložena do dvou areálů – v Jičíně a v Novém Bydžově. Celkem má 508 lůžek. Kraj loni na podzim vypsal tendr na dodavatele projektové dokumentace k investici asi za 300 milionů korun. Jde o opravu a dostavbu bývalé interny pro potřeby laboratoří, onkologie a oddělení hemodialýzy. Stavba by mohla začít v roce 2016.