S myšlenkou přišel Jan Ent, majitel několika hotelnických zařízení. „Hosté se mě často ptali, kam v Jičíně mohou večer zajít. A já nevěděl, co jim doporučit."

Od čtvrtka do neděle je pro všechny připraven každý prázdninový týden pestrý program v centru, ale i okolí.

Ve čtvrtek můžete zavítat do Valdštejnské lodžie, kde je až do konce prázdnin připraveno pro přítomné kulturní překvapení. Například zítra se zde bude promítat pásmo nejlepších filmů festivalu animované tvorby.


Památky


Pátek patří historickým památkám, které jsou otevřeny do 22 hodin. Konec otevírací doby odtroubí přesně v deset hodin věžník na Valdické bráně. V muzeu na vás čekají komentované prohlídky. Do projektu jsou také zapojeny synagoga, kostely sv. Jakuba a Ignáce a městské informační centrum. Odpoledne můžete v centru potkat samotného vévodu z Valdštejna, který bude na nádvoří úřadovat ve své polní kanceláři. Turisté se také mohou zúčastnit komentované prohlídky města určené právě jim.

První víkendový den v sobotu bude náměstí plné tradičních stánků. Pro holčičky a kluky se hraje pohádka v zahradě Pod Koštofránkem. Dospělí nepřijdou zkrátka díky večernímu hudebnímu představení na nádvoří zámku. Milovníci přírody mohou navštívit Muzeum přírody Český ráj v Prachovských skalách. V ulicích navíc potkáte potulné muzikanty.

„Neděle se ponese v relaxačním duchu. Na místním koupališti Kníže jsou pro děti přichystány hry," říká Alena Stillerová, pracovnice odboru kultury a cestovního ruchu.

Letní kino
Do jičínském parku mohou milovníci filmů zavítat od 29. července do 3. srpna v rámci letního kina, nebo 15. července, kdy zde můžete malovat pod dohledem samotného vévody.

Náklady na reklamu a propagační materiál mají pokrýt granty, určené na oblast cestovního ruchu.