Tyto ukázky a další zajímavé akce proběhnou u příležitosti oslav 20. výročí vzniku profesionální jednotky požární ochrany v Hořicích a 115. výročí vzniku jednotky dobrovolných hasičů z Hořicích.

Ve čtvrtek 6. září a pátek 7. září od 8.00 do 15.00 hodin budou otevřeny brány stanice profesionálních a dobrovolných hasičů v Hořicích v Otakarově ulici. Návštěvníci si budou moct v rámci „Dne otevřených dveří" prohlédnout současnou techniku a vybavení hasičů.

V sobotu 8. září od 12.30 do 16.00 hodin budou na stanici hasičů v Hořicích připraveny ukázky techniky a vybavení nejen hasičů, ale také Zdravotnické záchranné služby a Policie ČR.

Nabídka
Veřejnost si bude moct prohlédnout sanitní vůz nebo vozidlo Dálniční policie a policejní motocykl a seznámit se s jejich vybavením.

V sobotu 8. září od 16.00 do 17.30 hodin proběhne ukázka simulovaného zásahu hasičů na náměstí Jiřího z Poděbrad v Hořicích. Hasiči předvedou slaňování z automobilové plošiny.

„Na čtvrtek a pátek máme objednány školy a školky, hlavní program je plánován na sobotu, kdy Hořice slaví 650 let od založení města a dvě stě let trubiček. My se připojujeme, v Hořicích máme 20 let profesionální jednotku a 115 let činnosti dobrovolných hasičů," informuje nás velitel stanice Hořice Petr Jahelka.