Do klání zde jdou čtyři uskupení: Vaše devítka, SNK – Nezávislí, Pro rozvoj celé obce a Východočeši. „Teď na konci volebního období nemáme ani místostarostu a já se obci už nestíhám věnovat jako dříve. To je režim, který už není možné udržet. Pokud se najde někdo, kdo by starostování po mně chtěl převzít, bude to jen dobře," uvedla Martina Berdychová, která i přes své angažmá v krajském zastupitelstvu a v poslanecké sněmovně v komunálních volbách kandiduje, a to za Východočechy.

Sdružení nestraníků nazvané Vaše devítka do voleb vede Helena Kráčmarová, hnutí SNK a nezávislí Radek Křovina. Uskupení s názvem Pro rozvoj celé obce postavilo na první místo kandidátky Petra Andrejse.

Holovousy nyní zažívají výstavbu nového sídla ovocnářského ústavu a rekonstrukci domu vedle obecního úřadu, kde vznikne prodejna. Investice přijde na 2,6 milionu korun a obec na ni čerpá dotaci, kterou dostala za umístění v soutěži Vesnice roku. Zároveň bylo v posledních letech obnoveno veřejné prostranství a kostel. Vybudován byl sportovní areál s občerstvením.