Podle slov zdejší starostky Jany Němečkové tu mají určitě co nabídnout. „Komise tu byla už minulé úterý. Prezentovali jsme se hlavně svou krásnou zelení, ale také projektem naučné stezky nebo naší unikátní školní zahradou," upozorňuje na zajímavosti Němečková.

NAUČNÁ STEZKA

Naučná stezka má mít několik tématických, ale i odpočinkových míst, a jejím hlavním námětem jsou pole, louka, rybník a les.

První již dokončenou zastávkou je mini zoo, kde se nachází několik jednoduchých herních prvků, ale také velký hmyzí hotel. „Vše hradíme z vlastních zdrojů a celou stezku bychom chtěli kompletně dokončit do tří let, " vysvětluje starostka.

BROUČKOV

Další částí stezky je Broučkov, jehož autorem je místní řezbář Jan Kužel. Jedná se o několik ze dřeva vytesaných soch brouků, které se nachází u místního rybníka a děti si s nimi mohou hrát.

STROM NAROZENÍ

Letos obec započala projekt s názvem Strom narození. Rodiče každého novorozence mají možnost si vysadit strom, o který se pak starají a ke kterému je následně umístěna cedulka s iniciály a datem narození jejich potomka.

„U rodičů to slaví úspěch a zájem je veliký. Už máme několik stromů vysazených a rodiče se stále hlásí," říká k neotřelému nápadu starostka.

ŠKOLNÍ ZAHRADA

Další pýchou vesnice je školní zahrada. Zde bylo za pomoci dotací z ministerstva pro místní rozvoj vybudováno přírodní školní hřiště. Podobu zahrady si částečně navrhly děti ze školy, které se pak také podílely na konečných úpravách plochy.

Žáci zde mohou pěstovat například vlastní zeleninu, odpočívat v altánku, nebo si své dílo prohlédnout z akátové šestimetrové rozhledny. Z jejího vrcholu na školáky navíc dohlíží dva dřevění čápi. Součástí zahrady jsou i unikátní sluneční hodiny.