Pravidelná autobusová doprava bude vedena z uzavřeného směru po stanovené objížďce. Zastávka Jičín, Dentál bude přemístěna do ulice M. Koněva na zastávku Jičín, Koněvova.

Průjezd uzavřeným úsekem bude umožněn vozidlům záchranné služby, hasičům i Policii ČR. Pro chodce je ulice Markova průchozí. Uživatelům sousedních pozemků i objektů bude umožněn přístup k nemovitostem, po dohodě s investorem a dodavatelem tak, aby nebylo narušeno užívání nemovitostí.

Žena, která si nepřála zveřejnit své jméno, bydlí v jednom z domů kolem kterých díky objížďce projíždí denně spousta aut. Se situací spokojená není: „Bydlíme hned u silnice a řeknu vám, že je tu teď hrozný provoz. Dříve tu byl jakž takž klid, ale teď? Všechna auta jezdí kolem nás. Chápu že to musejí opravit, ale i pěšky je to tu problém. Skoro nikam se nedostanete a těžko se tu i přechází. Doma mám kočku a bojím se aby mi ji někdo nepřejel. Autem sice nejezdím, ale už aby tu kanalizaci dokončili. Vím, že někdy se to udělat musí. Bohužel nevím, proč vždy o prázdninách.

Eva Čiperová, kterou jsme zde rovněž zastihli nám sdělila následující: „Nebydlím tu, ale syn ano. Musejí to holt vydržet. Když už se do úprav pustili, tak by je měli co nejdříve dokončit. Určité omezení to ale samozřejmě je.

Eva Pudlowská