Dlouhodobým poskytovatelem byla a je firma BusLine, a.s.. I ve výběrovém řízení na příští rok, které však dosud není schváleno městskou radou, je jediným uchazečem o zakázku.

Opět BusLine?
„Provozovatelem byl BusLine. Logicky. Jiné podniky v oblasti moc nepůsobí. Vzhledem k tomu, že tato firma je místní, mohla vždy nabídnout nejnižší cenu. Navíc většina zaměstnanců je odsud z regionu," uvedl starosta Ivan Doležal. Dodal, že by v příštím roce rádi udrželi stejné ceny jako letos, kdy město mělo s poskytovatelem dohodu, že bude hradit ztrátu do maximální výše 530 tisíc korun. Podobné podmínky chce radnice dosáhnout i pro příští rok.

Základní cena jízdného je nyní pět korun, při použití čipové karty o několik haléřů méně. Ceník počítá i s polovičním poplatkem pro děti, kočárky, velká zavazadla a psy. Děti do šesti let, hendikepovaní spoluobčané a poslanci a senátoři Parlamentu ČR mohou služeb využít zdarma.

Co se týče pronájmu hořického autobusového nádraží, po několik let si plochu zapůjčuje firma BusLine. Radnici platí 350 tisíc korun.

Co na veřejnou dopravu říká obyvatelka Hořic, knihovnice Hana Škvrnová? „Osobně ji nevyužívám, ale pro starší lidi, hlavně ty méně pohyblivé, je vhodné, že se mohou svézt. Vím to i na základě toho, co vyslechnu v knihovně. Navíc u nás je docela odlehlé vlakové nádraží, takže se doprava hodí i pro cestující.