Vzhledem k výjimečnosti tohoto ročníku se celá organizace začala připravovat již od počátku roku. Podařilo se nemožné a pomalými kroky se rýsovala podoba oslavy 20. výročí okinawského karatedó v ČR, kterou začala v roce 1988 Asociace tradičního okinawského karate ČR pod vedením Jana Gyurise.
„Oslav se zúčastnili členové Shubukan Uema dójo z České republiky i hosté ze Švýcarska. Předně se ale podařilo zajistit účast učitelů Shubukan Uema dójo z Okinawy, a to Takeshi Uema, Hideo Nakazato a Masatoshi Nagamine. Všichni tři byli mile překvapeni nejen krásou města Jičína, ale především snahou všech zúčastněných cvičenců,“ uvedl hlavní organizátor Jan Gyuris.


Po celý týden až sedm hodin denně se snažili odborníci předat své zkušenosti. Návštěva hlavního města Prahy jen doplňovala jejich pozitivní dojmy z naší vlasti.


„Týdenní program byl završen slavnostním ceremoniálem, který se všichni snažili připravit tak, aby důstojně oslavili dvacáté výročí. Hlavním čestným hostem se stal japonský velvyslanec Tatsuo Kai, který udělil celé akci záštitu,“ dodal Jan Gyuris. Ten v pondělí 14. července odlétá na Okinawu a o celé akci bude informovat předního představitele Shubukan dójo Joki Uemu.


Jak uvedli organizátoři Deníku, byli rozčarováni z toho, že se této události nezúčastnil nikdo z představitelů města, i když o to byli požádáni.
„Velvyslanec měl eminentní zájem o setkání a byl z nepřítomnosti představitelů města dosti překvapený,“ podotkl Jan Gyuris. (red)