Tvůrci nejlepších pokrmů si rozdělí 25 000 Kč. Hlavní surovinou pro přípravu svačiny je tuňák Rio Mare a krém Rio Mare Paté. Odborným garantem klání je držitel titulu Mistr kuchař Vladimír Picka. První kolo soutěže je korespondenční. Soutěžící připraví a nafotí pokrm, který zašle společně s vyplněným průvodním listem.

Ten musí obsahovat kalkulační list a technologický postup přípravy. Každý soutěžící může přihlásit jeden recept. Odborná porota v čele s Vladimírem Pickou vybere 10 nejlepších, které postoupí do prosincového finálového kola. „Obdrželi jsme nabídku k soutěžení, a protože mám tuňáka moc rád, navíc zde můžete realizovat své vlastní myšlenky, rozhodl jsem, že se akce zúčastníme.

Reprezentovat nás bude Jiří Šramar z prvního ročníku oboru hotelnictví a Tomáš Benecký z 1. ročník oboru kuchař. Chlapci mají za úkol vytvořit svačinu do 50 korun. Protože máme vlastní pekaře, využijeme i naše celozrnné pečivo, které je kvalitní, lehké a má vynikající chuť," popisuje učitel odborného výcviku Pavel Hruška. Víc však už nechce prozradit. Vyhodnocení výrobků bude známo začátkem prosince. Budeme novopackým tvůrcům držet pěsti, snímky jejich svačinek zveřejníme po vyhlášení výsledků.