Elektronická evidence tržeb neboli EET je pro některé podnikatele doslova noční můrou. Většina z nich tento systém odsuzuje a myslí si, že ničemu nepomůže, ba naopak. Její zkušební provoz byl zahájen prvního listopadu, za týden se spustí provoz ostrý. První etapa se týká podniků z oboru stravování a ubytovacích služeb.

O HODINU DÉLE

I když od prvního prosince bude EET povinná pro všechny tyto subjekty, majitelé podniků většinou nechávají registraci na poslední chvíli. Finanční úřady stále čekají na nápor, na který jsou snad připraveni. „Situace se během listopadu nějak výrazně nezměnila. Lidé skoro nechodí a s registrací vyčkávají. V pondělí se například přišli zaregistrovat pouze dva majitelé zařízení," popisuje situaci pracovník Finančního úřadu Jičín Michal Mlejnek a dodává, že se zatím přihlásil jen zlomek. „Nyní zhruba z patnácti set subjektů jich máme přihlášených okolo tři sta," upozorňuje úředník, který rovněž před nedávnem uvedl, že někteří podnikatelé se svou živností k prvnímu prosinci skončí, jelikož je pro ně EET zbytečnou zátěží. Na své klienty, kteří musí registraci do prvního prosince stihnout, je ale finanční úřad připraven. „Od pondělí máme prodlouženou otevírací dobu. Jsme tu od pondělí do čtvrtka až do šesti hodin do večera, v pátek pak podnikatelé mají možnost přijít až do čtyř hodin odpoledne. A to celý tento i příští týden, včetně pátku druhého prosince," seznamuje majitelé podniků Michal Mlejnek.

Jeho slova potvrzuje i kolegyně z hořického finančního úřadu. „Neřekla bych, že o registraci je velký zájem, spíše naopak. Klientů moc nemáme. Včera přišla pouze jedna paní," říká úřednice z Finančního úřadu Hořice a zdůrazňuje fakt, že je těžké určit přesný počet podniků, které se musí do konce příštího týdne zaregistrovat. „Těžko se to určuje, jelikož někteří mají třeba přerušenou živnost. Takže jejich přesný počet neznáme," sdělila úřednice a objasnila, jak registrace vlastně funguje. „Podnikatel se může přihlásit kdekoliv na území republiky. Je jedno, jestli podniká tady a přihlásí se v Brně nebo naopak."

Také v Hořicích na finančním úřadě mají o hodinu prodlouženou pracovní dobu, která je stejná jako v Jičíně.

JAK TO VIDÍ PROVOZOVATELÉ

Mnoha majitelům restauračních i ubytovacích zařízení ale EET přijde jako zbytečná přítěž.

Známá pana Michala vlastní malý penzion. EET ji prý výrazně zkomplikuje práci. „Ze začátku vůbec nevěděla, kde si pokladnu koupit a náklady na její pořízení jsou celkem vysoké. Andrej Babiš sice slíbil část výdajů za pokladnu uhradit, ale i zbylá částka je pro malé živnostníky velkou zátěží," nechápe mladý muž.

V hořické restauraci Labyrint jsou na elektronickou evidenci tržeb připraveni. „Kasu sice ještě nemáme, ale vedoucí měl už asi před měsícem schůzku s paní, která její instalaci zajišťuje, takže jsme připraveni," uvedl brigádník restaurace Dominik Ondráček, který ale se systémem nesouhlasí. „Ano, pro stát to bude výhodné. Už se nebude tolik podvádět s daněmi jako tomu bylo doposud. Ale podle mě to malé živnostníky položí, někteří to prostě neutáhnou finančně. A taky mě štve, že teď všichni uvidí, jak to třeba v hospodě funguje a nejvíce nesmyslné mi přijde, že se budou muset zadávat i dýška," zlobí se mladý muž.

To Gabriela Kazdová, zaměstnankyně hořického Kebab house, má na registraci ještě čas. Provozoven, kde připravují jídlo s sebou, se totiž týká až třetí etapa. Nicméně problémy s EET musí řešit už nyní. „Jelikož tu mám barový stůl, nebyla jsem si vůbec jistá, zda-li ho tu můžu mít, když jsme podnik, který připravuje jídla s sebou a EET se ho týká až ve třetí etapě. Proto jsem se obrátila na finanční úřad. Mluvila jsem přímo s paní ředitelkou, ale ta mi mou otázku nebyla schopná zodpovědět a odkázala mě na informační linku EET. Tam sice byli velmi ochotní a paní se snažila informace dohledat, ale nakonec ani zde jsem odpověď nedostala. Řekli mi jen, že se mám obrátit na zdejší finanční úřad, aby mou situaci prověřil," kroutí nechápavě hlavou prodávající a dodává, že tento podmět vznesla i na školení k EET, ale ani zde nebyli schopní zodpovědně říci, zda-li po prvním prosinci v provozovně bude moci mít i nadále barový stůl. „Než to zjistím, dám ho raději pryč. Nestojí mi to za ty problémy," říká rozhodně Kazdová.