Zajímavé numerologické seskupení se nabízí právě v sobotu 22. 2. 2020, kdy se v datu potká pět dvojek a navíc součet vytvoří kulatou desítku. V manželství, uzavřeném v tento den, se bude podle numeroložky trochu bojovat o to, kdo bude nosit kalhoty, tak že kdo bude hlava i krk najednou.

Podle astrologů je ovšem celý rok 2020 vhodný k uzavírání trvalých partnerství a oficiálních svazků.

Atraktivní může být pro mnohé letošní rok i tím, že je přestupný. Jednou za čtyři roky nemá únor 28, ale 29 dnů. A jen málokdo se může chlubit tím, že výročí sňatku slaví po čtyřech letech. 29. únor je rozhodně originální, navíc se k němu údajně váže stará tradice, kdy právě jen v přestupný den mohou žádat o ruku ženy muže.

Něco na tom datu je!

V Hradci Králové se v sobotu uskuteční pět svateb a jedna zlatá. Oddavky se odehrají kromě jedné v obřadní síně v Domě u Špuláků.

Na Náchodsku snoubenci zřejmě více spoléhají na čísla. Už ve čtvrtek 20. února tu sezdali jeden pár, v sobotu se na radnici uskuteční další obřad. Mnohem větší zájem je ovšem o přestupné datum 29. února. „Tady máme objednány hned čtyři svatby,“ dívá se do záznamů matrikářka Hana Čápová.

Ilustrační fotografie.
Sedm přátel na síti. Paní Vlasta už není sama

Na Trutnovsku zpečetí svoji společnou cestu svatebním slibem v sobotu dva páry, sobota 29. února je bez zájmu. „Hodně sňatků máme plánováno na 26. června a 8. srpna. Určitě nelze stanovit klíč, podle kterého si mladí lidé svatby vybírají. Každý rok je to specifické,“ zjišťujeme společně s matrikářkou Petrou Mackovou.

V Sobotce budou letos oddávat poprvé netradičně v pondělí, ale hned v sobotu si oddávající obřad zopakují.

Devětadvacátého února se totiž vydají na hrad Kost, prý je to srdeční záležitost. Vdávat se zde bude jedna z průvodkyň jednoho z nejzachovalejších hradů v republice.

„Naposledy jsme 29. února oddávali před dvaceti lety pár z Jičína,“ vybavuje si matrikářka Pavlína Guciová. V té době se svatby většinou odehrávaly v obřadních síních, dnes mají budoucí manželé volnou ruku ve výběru lokality i oddávajícího. „Je to pestré a pro nás jako matrikářky zajímavé,“ srovnává Pavlína Guciová.

Sobotu 22. února si za svůj svatební den vybrali snoubenci ze Staré Paky. „Nic jsme za tímto datem nehledali, byla to náhoda,“ směje se Adéla Antošová. Pár plánoval oddavky na červen, ale z rodinných důvodů musel datum přesunout. „Vzali jsme kalendář a vybírali jen vizuálně, volba nakonec padla na dvojkovou variantu,“ dodává nevěsta.

Ilustrační foto.
Na Novopacku je včelí mor, včelaři musí být bdělí