V úterý má být zahájena oprava silnice I/35 v úseku obce Úlibice, která s sebou přinese významné omezení dopravy. Komplikace vzniknou nejen na samotném úseku, ale očekávají se i na silnici I/16 z Jičína na Novou Paku.

Důležité změny

Úlibická křižovatka bude po dobu renovace vozovky fungovat jako dvouproudá. Aby se tu zrychlila doprava, došlo k několika změnám. Dodavatel stavby M - Silnice Jičín vybudoval pod tělesem křižovatky ve směru od Nové Paky na Jičín náhradní jízdní pruh, který má uspíšit dopravu. Řidiči, jedoucí směrem na Hradec Králové, pak budou pokračovat na křižovatku, která bude stále v režimu kruhového objezdu. Ve směru od Jičína na Novou Paku je provoz nasměrován už v úseku u benzinové čerpací stanice v Robousích do levého jízdního pruhu. Kdo míří na Hradec Králové, zařadí se do pravého pruhu.

Oprava vozovky se bude provádět za provozu, který bude přes den řízen dispečery, v noci světelnými semafory.

K renovaci úseku vedly silničáře dva důvody, jednak vyjeté hluboké koleje, dále poškozené podloží přetíženého uzlu. I když správci silnic slibují, že hlavní práce dokončí po dvacátém červenci, řidičům osobních automobilů doporučujeme zvolit náhradní trasy přes Dřevěnici, kdo jede z Jičína na Hradec Králové přes Tuř do Konecchlumí.

Při rekonstrukci vozovky I/35 v Úlibicích bude opraven úsek v délce 1300 metrů. Cena zakázky je 7 mil. 616 tisíc korun. Investorem stavby je Ředitelství silnic a dálnic ČR, dodavatelem díla firma M-Silnice a.s., závod Severovýchod. Úsek byl odvodněn, vybudovány tu byly nové obrubníky, nyní bude sanováno podloží a opraven živičný povrch.