VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Uklízíme kolem sebe. Přidejte se k nám

Jičínsko - Již tradiční akce Ukliďme svět, ukliďme Česko se letos koná v sobotu 7. dubna a Jičín se i tentokrát k výzvě připojí. 

6.4.2018
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Soňa Ličková

Kdokoliv z Jičína – ale plně na základě dobrovolnosti – se může stát lovcem odpadků a postrachem černých skládek, jejichž sezóna na jaře, jak je bohužel zvykem, nastává. Setkání dobrovolníků se uskuteční před Maxihitem, Centrem přírodních věd - Hvězdárna Jičín, u Šibeňáku (stavidla) a ve Valdštejnské lodžii v 8:30 hodin.

Mimoto budou po městě opět o víkendu 6. a 7. dubna rozmístěny kontejnery pro jarní úklid v domácnostech. Do těchto kontejnerů ale nepatří nebezpečný odpad, elektrozařízení, pneumatiky, papír, plasty, sklo ani použitelný textil. Pro rozměrnější odpad je občanům k dispozici sběrný dvůr Technických služeb města Jičína v Konecchlumského ulici, který bude mimořádně otevřen od 8 do 14 hodin.
Iniciativa Ukliďme svět, ukliďme Česko nabírá na popularitě. Organizátoři hlásí, že do loňského ročníku se zapojilo na 2476 míst v České republice, či dokonce mimo ní, a více než 96 tisíc dobrovolníků. Ti uklidili zhruba 1536 tun odpadu. Akce probíhá přes lokální spoluorganizátory, kteří se stanou „styčnými důstojníky“ pro koordinaci dobrovolníků. Město Jičín tradičně a s hrdostí akci poskytuje podporu.

Do loňského ročníku se zapojilo patnáct dobrovolníků z řad veřejnosti. Tito přišli na setkání u městského úřadu, ovšem dalších šest ochotných obyvatel se zaměřilo na výjezd z Jičína směrem na Kbelnici, kde se podařilo nasbírat sedm pytlů odpadků. Zúčastnili se také zástupci vedení města, starosta JUDr. Jan Malý a Ing. Jan Jiřička, kteří si s dalšími občany, jimž není lhostejný vzhled našeho města, vzali na paškál prostor okolo Šibeňáku. Aktivně se zapojila také Ing. Jana Mušková, vedoucí odboru životního prostředí, dále Centrum přírodních věd – Hvězdárna Jičín a v neposlední řadě sdružení Tamjdem, jež se zaměřilo na oblast Valdštejnské lodžie.

O pořádek v ulicích a na veřejných prostranstvích pečuje příspěvková organizace Technické služby města Jičína, avšak všude ve světě vždy v historii platilo a vždy v budoucnosti bude platit, že o prostor, kde žijeme, se musí starat každý z nás, a že jde o jednu ze základních zodpovědností. V sobotu 7. dubna můžeme všichni ukázat, že nám záleží na čistotě našeho města.

Umístění kontejnerů 6. a 7. dubna: Lidické nám., ul. Přátelství – výměník u bunkru, nám. V. Čtvrtka – u č. p. 864-871, Čeřovka, Soudná – parkoviště u Vaposu, Robousy – u kravína, Popovice – u autobusové zastávky, Sedličky – nádraží, Na Tobolce – u bývalých TS.

Ukliďme okolí Hořic, letos již potřetí

Veřejná dobrovolnická akce Ukliďme svět, Ukliďme Česko,  vstoupila postupem času ve všeobecnou známost. Zapojují se do ní tisíce mladších i starších ročníků ve velkých městech, ale i v těch nejmenších vesnicích.

S účastníky minulých ročníků jsme se předloni vydali přes Potoky k Jeníkovu, loni do Březovic a Svatogotharské Lhoty. Ti jednotně potvrzují, že nejde jen o ohýbání se pro odpadky, ale o sympatickou akci, kde poznáte nové lidi a příjemně se projdete. Kdykoliv, když pak vyrazíte na kole či pěšky ven, tak vás těší, když vidíte, že to vaše přibližně dvouhodinové snažení mělo vážně smysl. Výsledky jsou zkrátka vidět. Nemáme to statisticky podloženo, ale zdá se, že povalujících odpadků postupem času ubývá. Možná se tak projevuje hlavní smysl této akce. Ukázat dětem a vlastně všem ostatním, že igelity, lahve, kelímky a jiné odpadky se zkrátka jen tak volně nepohazují a že z přírody samy nezmizí. A také, že sebrat na ulici něco po druhém není ostuda toho, kdo to sbírá, nýbrž toho nepořádného.  

V letošním roce jsme měli v plánu vyrazit do lesů, nicméně mrazivý vichr nám do plánované cesty pokácel pěkných pár stromů, především ve zdejším prostředí nepůvodních mělce kořenících smrků. Následoval jej obecný zákaz vstupu do hořických lesů, a tak se raději budeme držet krajnic silnic a cest mimo les. Letos jsme spojili síly se skupinou organizátorky loňského paralelního úklidu, paní Petrou Procházkovou, a tak je výchozí místo a čas jednotný.

Sraz je v sobotu 7. dubna v 9.00 hodin u Domova pro seniory v Hořicích, odkud vyrazíme několika směry. Máme naplánovaný jak okruh pro zdatnější, tak i trasu pro ty menší. Pytli a rukavicemi vás vybavíme na místě. Vzhledem k nepředvídatelnosti počasí všem účastníkům doporučujeme vybavit se ideálně reflexní vestou, či jinými zvýrazňujícími prvky.

Autor: Iva Kovářová, Redakce

6.4.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební údržbáři budov 18 500 Kč

Stavební údržbáři budov ÚDRŽBÁŘ/-KA - ELEKTRIKÁŘ/-KA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18500 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ÚDRŽBÁŘ/-KA - ELEKTRIKÁŘ/-KA, Popis pracovního místa:, - provádění běžné údržby infrastruktury ústavu, - provádění plánovaných kontrol a oprav, - zajištění nákupu náhradních dílů a materiálu, - komunikace s externími dodavateli, - kontrola technického stavu strojů a zařízení, - provádění ostatních pomocných prací dle potřeb ústavu, Požadujeme:, - minimálně střední odborné vzdělání, - kvalifikaci dle § 6 vyhlášky o odborné způsobilosti v elektrotechnice č. 50/1978 Sb., - praxe v oboru výhodou, - řidičský průkaz sk. B výhodou, - organizační a komunikační schopnosti, časová flexibilita, pečlivost, spolehlivost, , Nabízíme:, - nástup možný ihned, - možnost pravidelných odměn, - stálé a perspektivní zaměstnání, - zajímavou a zodovědnou práci ve společnosti s bohatou historií, - firemní benefity (5 dní dovolené nad zák. rámec, jazykové kurzy, příspěvek na stravování., , V případě zájmu zašlete strukturovaný životopis na e-mail: zmeskal@vsuo.cz nebo volejte na tel.: 739 310 321.. Pracoviště: Výzkumný a šlechtitelský ústav ovocnářský holovousy s.r.o., 508 01 Hořice v Podkrkonoší. Informace: Tomáš Zmeškal, +420 739 310 321.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Ostatní řemeslní pracovníci a 12 200 Kč

Ostatní řemeslní pracovníci a pracovníci v dalších oborech jinde neuvedení DĚLNÍK/CE V ORGANIZAČNÍ SLOŽCE MÍSTNÍ HOSPODÁŘSTVÍ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: DĚLNÍK/CE V ORGANIZAČNÍ SLOŽCE MÍSTNÍ HOSPODÁŘSTVÍ, Organizační složka Místní hospodářství zajišťuje údržbu veřejné zeleně a čistotu a pořádek ve městě, provádí údržbu a opravy objektů města i menší investiční akce a rekonstrukce bytů a nebytových prostorů, zajišťuje schůdnost chodníků a sjízdnosti místních komunikací apod. , Platové podmínky: Dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, platová třída 5. Možnost osobního příplatku. , Pravděpodobnost prodloužení pracovního poměru na dobu neurčitou. , Základní požadavky: , ˘ výhodou vyučení - nejlépe stavební nebo strojní obory, ˘ řidičský průkaz skupiny T výhodou, Zájemci se mohou hlásit do 27. července 2018 osobně, telefonicky, písemně nebo e-mailem:, ˘ osobně na podatelně městského úřadu v pracovní době úřadu, ˘ telefonicky na č. 493 655 682, ˘ písemně zasláním na adresu Městský úřad Kopidlno, nám. Hilmarovo 13, 507 32 Kopidlno nebo předáním na podatelně úřadu , ˘ e-mailem na adresu podatelna@kopidlno.cz , Osobní pohovory budou probíhat 30. července 2018. , Podrobnější informace mnohou zájemci získat u zástupce vedoucího organizační složky Místní hospodářství, tel. 724 804 878.. Pracoviště: Město kopidlno, náměstí Hilmarovo, č.p. 13, 507 32 Kopidlno. Informace: Lenka Kropáčková, +420 493 655 682.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Dispečer 20 000 Kč

Dopravní dispečeři Koordinátor/-ka spediční dopravy. Požadované vzdělání: nižší střední. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 59000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Koordinátor/-ka spediční dopravy, Nabízíme:, - práci na plný úvazek, - zázemí stabilní společnosti, - velmi zajímavé a motivační ohodnocení – prémie, prémie za docházku, 13. a 14. plat, stravenky, příspěvky na sport, dovolená navíc, spoření, výuka jazyků, firemní akce a večírky, slevové karty, finančně ohodnotíme Vaše jubileum. Navýšení základní mzdy každý rok., Naše společnost nabízí program s patnácti výkonnostními a věrnostními benefity, Zkušené umíme nadstandardně odměnit až částkou 48 000 Kč, začátečníky zaučíme, Možnost manažerského růstu, , Požadujeme:, - praxe v oboru vítána, - znalost dopravního trhu celovozových zásilek do destinací západní Evropy vítána, - znalost dopravního trhu, obzvláště s kontakty na dopravní společnosti, které se orientují na, výše zmíněné destinace, je vítána, - obecná znalost evropského zeměpisu, - znalost práce na PC – práce s databázemi přeprav, - komunikativnost, - energičnost, - rychlé jednání, - chuť pracovat. Pracoviště: Fee transport s.r.o.- pracoviště jičín, Křižíkova, č.p. 1099, 506 01 Jičín 1. Informace: Roman Botka, +420 602 177 278.

Stavebnictví - Stavebnictví Ostatní stavební technici 23 800 Kč

Stavební technici přípravy a realizace investic, inženýringu TECHNIK/ČKA PŘÍPRAVY A REALIZACE STAVEB. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23800 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: TECHNIK/ČKA PŘÍPRAVY A REALIZACE STAVEB - pracoviště Jičín., Životopisy zasílejte na adresu: ludmila.vlckova@uskhk.eu , Do předmětu uveďte "technik PRS JC". Vybraní uchazeči budou pozváni k pohovoru., Požadujeme:, - vzdělání SPŠ stavební nebo VŠ obor dopravní stavby (i pro absolventy), - znalost stavebního zákona výhodou, orientace v ČSN, - řidičský průkaz sk. B, - znalost práce na PC (Microsoft Office: Word, Excel, Outlook), - samostatnost, flexibilita, spolehlivost, Náplň práce:, Při přípravě staveb - Připravuje podklady pro investiční záměry. Zajišťuje přípravu staveb, zadání vypracování projektové dokumentace (průzkum, diagnostika a stavební dokumentace), její posouzení a schválení. Zajišťuje majetkovou přípravu staveb (příprava podkladů pro správní řízení, zjištění vlastníků nemovitostí a další podklady pro jednání o výkupech pozemků, příprava příslušných smluv. Zajištění povolení staveb dle stavebního a silničního zákona, projektových dokumentací, zpracování technických podkladů pro výběrová řízení objednatele. Vypracovává jednoduché rozpočty staveb., Při realizace staveb - Zajišťuje výkon technického dozoru staveb. Provádí kontrolu jakosti u zhotovitelů dle platných předpisů a odpovídá za převzetí prací a fakturaci stavby dle schválené PD. Zajišťuje užívání stavby dle stavebního zákona. Připravuje podklady pro zařazení stavby do majetku objednatele. Zajišťuje majetkové vypořádání dokončené stavby, kontroluje dodržování stavebního zákona a předpisů o dokumentaci staveb, účastní se posuzování, schvalování a uvádění do trvalého provozu staveb na spravované silniční síti. Zajišťuje potřebné podklady pro realizaci dotačních titulů. Sleduje stavbu v záruční době, v případě výskytu vad, zajišťuje jejich odstranění. , Nabízíme:, - dobré zázemí stabilní společnosti, pružná pracovní doba, 5 týdnů dovolené, - stravenky v hodnotě 100,- Kč, - průměrná roční hrubá mzda 380.000,- Kč včetně odměn, základní mzdové ohodnocení 23.800,-Kč, - příspěvek na "penzijní připojištění nebo spoření" ve výši 1500,- Kč/měsíc, Termín nástupu:, - dohodou. Pracoviště: Údržba silnic královéhradeckého kraje a.s., oblast jičín [741], M. Koněva, č.p. 467, 506 01 Jičín 1. Informace: Ludmila Vlčková, +420 495 540 219;725 929 139.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Filmové zážitky pod širým nebem vás čekají od pátku v Jičíně

Velká cena Nové Město nad Metují
6

„Nováč“ propojí čtyři kontinenty

V lomu u sv. Josefa se sešla skvělá parta sochařů

Hořice /FOTO/ - Z lomu sv. Josefa se od začátku července ozývají sbíjecí kladiva a elektrické brusky. Čtveřice sochařů z různých koutů světa si tu podrobuje dubenecký pískovec k obrazu svému.

Radnice už vybrala firmu pro VZP

Jičín - Rekonstrukci bývalé VZP na autobusovém nádraží provede firma Chládek a Tintěra Pardubice a.s. Dodavatel provede práce za 44, 3 Kč bez DPH.

Usmrcené oči Berouskových tygrů a širý, černý lán: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 18. července 2018.

Lípy na oslavu založení republiky

Miletín - Oslavy 100. výročí vzniku Československa se v Miletíně uskuteční 27. října.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT