Za téměř čtyři miliony korun se podařilo vybudovat moderní komplex, který nabízí vyžití jak dětem, tak dospělým.

Samotná plocha sportoviště byla rozšířena o navážku, na které stojí zčásti nové hřiště na tenis a míčové sporty jako nohejbal, volejbal. Plocha s umělým povrchem je oplocena a bude také nasvícena. „Je to super, hraje se tu perfektně," pochvaluje si chalupář doktor Kovář, který si přišel zahrát se svým sousedem. Děti si zatím krátí dlouhou chvíli na nových prolézačkách, trampolíně a kolotoči v dětském koutku.

Náklady
Areál spravuje TJ Sokol, která nechala zpracovat projekt a zažádala o dotaci. Celkové náklady činí necelé čtyři miliony korun:
3,34 mil. korun dotace z evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova
589 tisíc korun obec

Součástí akce bylo i odvodnění celé plochy, stavba čističky, vybudování sprch včetně solárního ohřívání vody. „Vlastními silami jsme provedli meliorace a nyní budeme instalovat nové sedačky," doplňuje starosta obce Miloš Urban. Kolik to bude stát obecní kasu zatím není schopen říct, odhaduje, že maximálně půl milionu korun.

Obec zafinancuje i nové oplocení areálu, a to ve směru od studánky a parkoviště. „Stávalo se nám, že lidé jezdili na hřiště s auty, čímž se ničil povrch a tvořily se koleje. Nyní sem bude zákaz vjezdu," upozorňuje Miloš Urban.

Sportoviště je volně přístupné, jen multifunkční hřiště je pod zámkem. Klíč spravuje Pavel Vojtíšek, u kterého se musí zájemci nahlásit. Informaci, kde si můžeme klíč zapůjčit, jsme na samotném hřišti ovšem nenašli.

Zmodernizovaný komplex bude mít veřejnost šanci zhodnotit při Loučení s prázdninami, která se tu chystá na konec srpna. Ještě před tím se na zeleném trávníku uskuteční první svatba. Novou životní pouť tak započne nejen sportoviště, ale symbolicky i mladý pár zdejších obyvatel.