Ve vísce Újezdec je roubené stavení, obklopené zahradou plnou květin a na dvorku jsou rozestavěny truhlíky, z nichž přetékají různobarevné květy fuchsií. Sem mohou jednou ročně zavítat návštěvníci a prohlédnout si je a dokonce mají možnost si některou z kytiček zakoupit.

Manželé Suchardovi je pěstují již několik let, a pro nové odrůdy cestují i přes půl světa, například na Nový Zéland. A jak sami říkají, další sazenice kvůli kapacitě už opravdu pořizovat nebudou.

„Přes zimu jsou květináče ve skleníku a na jaře, když se oteplí, je vynášíme ven, což je opravdu náročné," uvedl Pavel Sucharda a pokračoval: „Jsem vyučený zahradník, takže ke květinám mám vztah, i když jsem se této profesi nikdy nevěnoval. Naše zahrada je však ideální pro tyto rostliny, a tak jsme se ženou před dvanácti, třinácti lety nakoupili několik druhů a začali jsme naši sbírku postupně rozšiřovat." Minulý rok navštívilo výstavu během devíti dnů 1200 návštěvníků.

Pěstování fuchsií
Pokud si dáte fuchsii na balkón musí být umístěna na sever, pokud je na jihu, nezapomeňte ji zakrýt (zastínit). Fuchsie neboli tanečnice začne po ořezání kvést zhruba za dva měsíce. Pavel a Jana Suchardovi vám na vaše otázky ohledně pěstování rádi zodpoví přímo na jejich zahradě.

Zde také objevíte nejrůznější bylinky, traviny, pokojové květiny. Uvidíte muškáty, rozkvetlé růže, obdivovat můžete i zajímavé kamenické práce.