„Je příhodné, že se opět scházíme u kašny. To je pro Jičíňáky specifické místo. Tady to začalo i před třiceti lety," připomněl význam místa dlouholetý pedagog Josef Novotný. Dana Kracíková, starostka Železnice, s potěšením konstatovala, že: „Občanská společnost v naší zemi žije. Jsme nespokojení a dáváme to najevo." Svými slovy demonstranty podpořili i hebrejistka Terezie Dubinová, bývalý senátor Jiří Liška, Ludmila Štěpánková, lékař jičínské nemocnice Jiří Cyrany. Ovací se dostalo studentovi jičínského gymnázia Vilému Doskočilovi, který náladu společnosti interpretovat vlastní autorskou básní. Národní hymnu společně s celým náměstím zazpívali otec a syn Stříbrní.

Pačáci vyšli opět do ulic  
Více než stovka lidí přišla v úterý večer protestovat na Masarykovo náměstí v Nové Pace proti premiérovi Andreji Babišovi.

Velká část přítomných se chystá příští neděli na demonstraci na pražské Letné. Organizátoři z iniciativy Milion chvilek chystají vypravit společný autobus pro zájemce z Nové Paky, Lomnice nad Popelkou a Jičína. Kontaktovat je můžete prostřednictvím facebookové stránky.