Z prvních tří v pořadí z jarního turnaje vzal účast jen třetí, a využil toho naplno. Byť měl Josef Tichý celkově o jeden bod méně než na jaře, stačilo mu to k vítězství na podzim. Do poslední partie však nebylo jasné, zda vítězství získá. Mladé hráčky Lucie Plchová a Tereza Baslová se o každý bod praly jako lvice. Zároveň patřily mezi nejlepší z deseti nováčků.

Turnaje se účastnilo 42 hráček a hráčů všech věkových kategorií, čímž vyrovnali rekord počtu účastníků z jara. Rekordní je i účast Jana Kverka, nyní na podzim pojedenácté, což znamená 100% účast.

Před zahájením turnaje byli dekorováni tři statisticky nejlepší přítomní hráči: Pavel Babka, Miroslav Louda a Eliška Kyselová. Po 11.turnaji se pořadí změnilo a na jaře 2017 budou dekorováni nejlepší tři přítomní po tomto 11. turnaji.

ZÁJEM O POŘADÍ
Od rozlosování 1. kola se pozornost všech účastníků upínala k promítacímu plátnu, kde se zobrazovalo průběžné pořadí jednotlivců a týmů a rozlosovaní hráči k jednotlivým stolům pro jednotlivá kola. Vítězové kol si odnesli malou keramickou cenu. Již podruhé byly vyhodnoceny nejlepší týmy, jejichž složení bylo náhodně rozlosováno na začátku turnaje. Nejlepší tým tvořili Radka Juračková, Pavel Mlynarčík a Jan Kverek, druhý tým byl ve složení Petra Šindelářová, Vít Flieger a Jiří Kavalír a třetí tvořili Petra Bajerová, Pavel Babka a Josef Tichý. Všichni obdrželi drobné ceny.

OCENĚNÍ
Všichni účastnící obdrželi tašky s věcnými cenami, nejlepších 20 navíc keramickou medaili vyrobenou neziskovou organizací Život bez bariér v Nové Pace, diplom s pohledem na Trosky a Libošovice namalované Jiří Qidem Valterem a další věcné ceny.

Vítězové turnaje v prší.Zdroj: Archiv pořadatelů

Dík patří všem účastníkům za poklidný průběh, rozhodčí nemusel řešit žádný zásadní spor. Dík patří skvělé obsluze penzionu v čele s Petrem Adámkem za jejich výborný oběd a připravený sál. Dík patří Honzovi Kverkovi za fotodokumentaci. Dík patří podporovatelům turnaje.

Další turnaj v prší v Českém ráji proběhne v březnu 2017 opět v Penzionu Slunečno v Kamenici. Sledujte stránky www.libosovice.cz, sekce Akce.
Těšíme se na vaši účast, přijďte pobejt, přijďte si zahrát.    Miroslav Vaněk