Autocamp Jinolice se rozkládá na březích Oborského rybníka v srdci Českého ráje na okraji Prachovských skal. Dvě velké písčité pláže s pozvolným vstupem do vody jsou vhodné zejména pro rodiny s malými dětmi. Rekreační zařízení nabízí ubytování v chatkách, místa pro karavany a stany. Autocamp je vybaven sprchami, umyvárnou a toaletami s teplou vodou.

Součástí je také kuchyňka s vybavením. Stravování je zajištěno v restauraci a stáncích s velkým výběrem jídel, nealkoholických i alkoholických nápojů. Je zde i prodejna potravin, drogerie a denního tisku. Velká je i možnost sportovního vyžití: plážový volejbal, minigolf, stolní tenis, petanque a půjčovna loděk a kol. Volný čas lze také vyplnit houbařením, rybařením (povolenky lze zakoupit na místě), cyklo a pěší turistikou. Návštěvníkům je k dispozici i nové paintballové hřiště.

O dalších zajímavostech nás informoval správce kempu Tomáš Hůla.

„Voda v rybníku má nyní 24 stupňů a je vhodná ke koupání. Pravidelně ji kontrolují hygienici. Za pomocí obce Libuň jsme letos zrekonstruovali toalety. Nově je u pláže dětské hřiště s nabídkou každodenní zábavy včetně půjčování šlapadla i pramiček. Každý den je tu od 19 hodin připraven hodinový program pro děti," rozšiřuje nabídku.

V kempu si také můžete zaparkovat zdarma svá kola a nebo si je bezplatně půjčit. U stanu je povoleno zapálit si táboráček, pokud tedy neohrozíte ostatní. Ubytování pejsků je tu samozřejmostí, a protože kemp je volnomyšlenkářský, spát se chodí až v půlnoci. V pátek a sobotu se navíc pobavíte na diskotéce nebo u živé hudby. Super novinkou je zajíždění cyklobusu přímo na hráz rybníka, a to 6 x denně.

Areál v srdci Českého ráje je vhodnou základnou pro cestování po okolí, kde se nachází řada historických skvostů jako hrad Kost, zámek Humprecht, Trosky. „Naší devízou je nabídka koupání, krásné okolí a možnost pestrého sportovního vyžití," láká do Jinolic Tomáš Hůla.

Hygienici opět kontrolovali vodu

Jičínsko – Soustava jinolických rybníků je jednou z nejvyhledávanějších rekreačních lokalit Českého ráje. Největší ze soustavy rybníků využívaný ke koupání se nazývá Oborský (11,4 ha) přístupný přes písčitou a částečně travnatou pláž. Podle posledního měření hygieniků je voda v Oborském rybníku v Jinolicích vhodná ke koupání. Stejně je na tom přírodní koupaliště, nacházející se 1,5 km od Hořic na severním úpatí Hořického chlumu v příměstském rekreačním území Dachova.

I tady je voda vhodná ke koupání, tak jako v soboteckém a třebnouševeském koupališti. Vyhovují i jičínské sezónní koupaliště Kníže a milovický areál. V koupališti na Pecce byla 14. července zjištěna zhoršená jakost vody v důsledku zvýšené hodnoty mikrobiologického ukazatele, pravděpodobnost výskytu zdravotních problémů je u vnímavých jedinců.