Odpolednem provázel ostřílený moderátor Luděk Morávek. Zatím co loni dorazilo pod Kumburk čtrnáct strojů, letos se jich tu prezentovalo jednou tolik, takže osmadvacet většinou podomácku vyrobených traktůrků, které jsou pýchou každého majitele. Zdatnost strojů v kategoriích 4 x 2 (jednohlavá náprava) nebo 4 x 4 (dvouhlavá na všechny čtyři kola) dokazovala jízda zručnosti na zelené louce, potom následoval brod a letošní novinka, sprint proti kopci. Jako doprovodný program probíhala prezentace pozvaných firem a pro děti jízda na traku.

Zlatý Carlos
V kategorii 4 x 4 zvítězil Carlos Kofránek z Traktor teamu Český ráj Libošovice, stříbro si odvezl Petr Šmejc z Brda a bronz Karel Bezoušk,a rovněž z libošovického týmu. Ten se prý musel rozdělit, část se prezentovala na traktoriádě ve Zboží, druhá vycestovala na stejnou akci do Konecchlumí. „Ve Zboží jsme už potřetí, je to tu super, skvělá organizace, dobrá parta lidí, zkrátka se nám tady líbí," říká „zlatý" Carlos, který se na trati utkal i se svým otcem. Jeho traktůrek má název Judd Plasa po výborném zesnulém automobilovém závodníkovi do vrchu. „Ve Zboží jsem minulý rok skončil v kategorii 4 x 2 na druhém místě. Při stavbě traktoru jsem použil motor citroen ax 1.4d, podvozek suzuki samurai. Sestrojení, se kterým mi pomáhal otec, nám trvalo rok. Mnoha cennými zkušenosti přispěli i kamarádi. Stroj byl konstruován převážně na zavodní účely, ale dá se s ním pracovat i v lese. Postaven byl na tuto sezónu. A mé úspěchy? Na sedmi soutěžích jsem skončil do třetího místa a na osmé čtvrtý," popisuje Carlos.

Medaile do Krsmole
V druhé kategorii zvítězil Martin Dendys z Krsmole, za ním skončil Břéťa Typlt ze Stavu a třetí příčku obsadil Pepa Knap z Úbislavic. Ve sprintu do kopce suverénně vyhrál Ota Fendrych z Brda.

Tečku za sobotním skvělým koncertem strojů a lidí učinila dobře naladěná kapela No Problem.

Carlos Kofránek nás ještě upozornil na setkání traktorů na Plhově 12. října, kam ale dorazí pouze zvané posádky.