Vlastně se to povedlo už v pátek 14. srpna hodinu před půlnocí. "Revizním technikům a specialistům na elektřinu se v panelovém domě ve 23:00 podařilo napojit na elektřinu i poslední z třinácti pater věžáku," uvádí bohumínská radnice na svém webu.

"Technici se snažili udělat pro nájemníky maximum v rekordně krátkém čase, použili standardní i provizorní řešení. Omezení, která mohla trvat možná až dva týdny, zkrátili na pouhých několik dnů. Zejména rozvody a elektroměry v nejvyšších a tudíž nejvíc zasažených patrech domu byly problémem," uvádí radnice.

Záběry z místa tragického požáru v Bohumíně, sobota 8. srpna 2020.
Lidem v domě v Bohumíně stále nejde elektřina. Nefungují ani výtahy

Dodávku plynu, teplé i studené vody se podařilo obnovit již v týdnu. Jezdí i jeden z výtahů. "Menší výtah oheň i voda zcela zničila, bude nutná jeho kompletní výměna," řekla Deníku mluvčí Bohumína Lucie Balcarová. 

STŘECHA UŽ SE OPRAVUJE

V úterý na domě začaly i opravy ohněm poškozené střechy a opláštění. "Sanační firma si na střeše domu umístila agregát, aby k práci měla k dispozici elektřinu, než bude zcela zprovozněna. Práce postupují od shora dolů," doplnila mluvčí města s tím, že v domě jsou od středy v plné práci i pojišťovací technici.

"Budou postupně procházet nejen společné prostory, ale všech 60 bytů, aby zdokumentovali následky celé pojistné události, kterou pak město bude uplatňovat u své pojišťovny," řekla. 

K TÉMATU 

S nájemníky je v úzkém kontaktu bytová technička paneláku, která spolu s radničním krizovým týmem koordinuje sanační práce. Aktuální informace o dění v domě a vše další najdou potřební lidé na webu města www.mesto-bohumin.cz

Panelový dům, ve kterém v sobotu 8. srpna při požáru bytu v jedenáctém patře zahynulo 11 lidí, 9. srpna 2020 v Bohumíně.
Dům v Bohumíně čeká oprava. Někteří nájemníci už tam bydlet nechtějí