Předchozí
1 z 6
Další

Deník připravil seznam TOP 5 projektů, které se v Královéhradeckém kraji v roce 2024 dokončí. Podívejte se, na co se můžete těšit.

Zdroj: Deník/Jiří Fremuth

V Náchodě otevřou Spolkový dům

Na jaře roku 2024 se v centru Náchoda otevře Spolkový dům za 60 milionů korun. V Hurdálkově ulici mezi kinem a služebnou městské policie zároveň vznikne menší náměstí, které má být jednou z komorních dominant středu města s veřejnou pasáží vedoucí do vnitrobloku směrem k Volovnici. Dokončení společenského domu je naplánováno na březen příštího roku, ale je pravděpodobné, že se to zvládne o něco dříve.

Nový Spolkový dům v Náchodě.Zdroj: Archiv

Obchvat by měl být hotový dříve

Obrovský význam pro dopravu na Rychnovsku bude mít dokončení obchvatu Opočna. Jeho jižní část definitivně odvede dopravu z města a zrychlí spojení po nové silnici do Hradce Králové. Dokončení obchvatu se plánovalo v roce 2025, ale práce zřejmě vyvrcholí už před koncem příštího roku spuštěním zkušebního provozu. Stavba totiž probíhá rychleji, než se předpokládalo.

Z dronu. Tudy povede další část obchvatu Opočna.Zdroj: KÚ KHK

Jičín získá nový nemocniční pavilon

Lékařům a pacientům v Jičíně se otevře nový moderní pavilon A v Oblastní nemocnici Jičín. Multifunkční pavilon vyrostl v posledních dvou letech na místě bývalé staré budovy interny. Do nových prostor budou lidé chodit na odběry krve, interní ambulanci a do laboratoří a také na vyšetření novou magnetickou rezonancí, kterou se jičínské nemocnici v roce 2023 podařilo získat. Zkušební provoz se spustí po dokončení stavebních prací a potrvá do konce února 2024. Budova by pak měla být předána k užívání do konce dubna.

Nový nemocniční pavilon v Jičíně.Zdroj: Archiv

V Úpici vznikne obchodní centrum za 100 milionů

Slovenská developerská společnost KLM real estate z Bratislavy chce v roce 2024 vybudovat v Úpici obchodní centrum za 100 milionů korun. Centrum, které vznikne na místě bývalého areálu zahradnictví na Sychrově, se bude jmenovat Klokan. Pod stejným názvem bratislavská firma buduje retailové parky i jinde v Česku a na Slovensku.

Vizualizace obchodního centra, které vznikne v Úpici.Zdroj: KLM real estate

Barevné domky přivítají první klienty

Královéhradecký kraj uvede na jaře 2024 do provozu novostavbu ubytovací budovy v sociálním zařízení pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením Barevné domky Hajnice za 100 milionů korun bez DPH. Nová bezbariérová budova má kapacitu 36 lůžek a je rozdělena do tří samostatných domácností. Ve druhé etapě kraj provede v roce 2024 rekonstrukci současné budovy za 56 milionů korun bez DPH.

Barevné domky Hajnice promění modernizace areálu za 148 milionů korun.Zdroj: KHkraj