Předchozí
1 z 6
Další

Deník připravil seznam TOP 5 projektů, které se v Královéhradeckém kraji v roce 2024 začnou realizovat. Podívejte se, na co se v blízké budoucnosti můžete těšit.

Zdroj: Deník/Jan Braun

Hradec se dočká přestavby Milety, začít má na jaře

Dlouho očekávaná přestavba křižovatky Mileta má začít v Hradci Králové už na začátku jara. Stavba za víc než půl miliardy korun bez DPH má odstranit jeden z kritických bodů dopravy na městském okruhu. „Předpokládáme, že přípravné práce budou zahájeny za klimaticky příhodných podmínek v březnu,“ věří mluvčí ŘSD Petra Drkulová. Od dubna by se pak měla křižovatka částečně uzavřít. Celá křižovatka by měla být podle plánů ŘSD výš kvůli gravitačnímu odvodnění nové čtveřice podchodů pro chodce a cyklisty. Přibyde také další odbočovací pruh od mostu U soutoku směrem do centra a začátek Zborovské ulice se rozšíří na dva pruhy. Vše má zabránit častým dopravním zácpám. Vzniknout má také nové napojení fakultní nemocnice na Zborovskou ulici. Hotovo má být v roce 2025.

U Milety probíhá příprava před úpravou křižovatky.Zdroj: Deník/Jana Kotalová

Začne stavba vytoužené dálnice na Polsko

Po dlouhých letech konečně dojde na stavbu D11 Trutnov - státní hranice s Polskem. V Královci se má dálnice protnout s polskou silnicí S3. Poláci už ji mají hotovou, v září 2023 slavnostně otevřeli úsek Kamienna Góra - Lubawka. Na české straně se začne stavět nejdříve v Královci, aby bylo rychle hotové napojení na polskou dálnici. Půjde o největší dálniční stavbu v Česku s 21 kilometry délky, 28 mosty a dvěma tunely.

Dostavba dálnice D11Zdroj: Archiv

Senioři se mohou těšit na nový domov ve Vrchlabí

Královéhradecký kraj začne v roce 2024 ve Vrchlabí s výstavbou nového domova se zvláštním režimem pro seniory s demencí za 365 milionů korun. Bude mít kapacitu 34 lůžek. Vznikne vedle domova pro seniory. Kraj tím chce zvýšit standard poskytované péče.

Ve Vrchlabí vznikne domov pro seniory trpící demencí.Zdroj: Deník

Jičín přijde o svůj tankodrom

Po dlouhých letech útrap začne oprava silnice v jičínské Ruské a Poděbradově ulici. Hlavní průtah jižní částí města patří k nejhorším jičínským tankodromům a kraj už před lety slíbil jeho rekonstrukci jako svou prioritu. Projekt bude rozdělený do tří etap, ta první, která by měla začít v druhé polovině příštího roku, se týká úseku nejblíž centru města. U budovy Arisu vznikne kruhová křižovatka, která zlepší plynulost dopravy, vedení města se navíc zavázalo podél nové silnice opravit chodníky, zajistit cyklostezku a upravit parkování.

Ulice Ruská.Zdroj: Deník/Kateřina Chládková

Obchvat za půl miliardy uleví Solnici

Po letech příprav se v roce 2024 začne stavět obchvat Solnice za více než půl miliardy korun. Stavba naváže na už hotovou jihozápadního část. Dvoupruhová silnice povede částečně v násypu a z části v zářezu západně od města a od města bude pokračovat směrem na sever. Dvoukilometrový úsek by měl být hotový v roce 2025.

Tady vyroste nová část průmyslové zóny u Solnice.Zdroj: Deník/Jana Kotalová