Co všechno festival obnáší, o tom jsme si povídali s jeho organizátorem, sommeliérem Ondrou Kuříkem, který nedá dopustit ani na pěnivý mok.
„Pivo je skvělé, sám ho piju, hodí se do gastronomie, takže ho všem doporučuji. Když si u nás ale někdo koupí víno, budu určitě rád a s tím jsem založil i festival. Abych do Nové Paky pozval kvalitní vinaře, aby konzumenti viděli, kdo je osobně schovaný za lahví, aby ho poznali a aby vinař mohl představit své produkty. Protože osobní kontakt s vinařem nic nenahradí," domnívá se znalec vín.

„Při pátém ročníku jsme chtěli hostům dopřát něco výjimečného, a tak jsme pozvali Christiana Madla z Rakouska, s kterým dlouho obchodujeme a který vyrábí fantastická a přitom dostupná vína. Specializuje se především na sekty," představuje Kuřík jednoho z vystavovatelů, kterých se v novopackém MKS prezentovalo celkem deset. Milovníkům vína zde nabízely volně k ochutnání své produkty Vinařství Ilias, Špalek, Kern, Mlýnek, Madl, Konečný, Peřina, Volařík, Moravčík i nováček, Vinařství Gorčíkovi, které vyrábí na zakázku hroznové mošty bez konzervantů. Návštěvníci tak měli šanci podle vlastního výběru nejen ochutnat osmdesát značek vín, ale na místě si vybraná zakoupit či objednat.

„Je to tu skvělé, účastníme se od prvního ročníku," chválí akci Soňa s Luckou a přitom listují katalogem, aby ochutnali další z bílých vín.

NEKONEČNÝ KONEČNÝ

Pětatřicetiletý Stanislav Konečný z Čejkovic vyrábí víno už dvacet let. „U nás musíte být buď vinařem, nebo se z Čejkovic odstěhovat, jiná volba není. Jsme třetí největší obcí v republice co do počtu vinic, kterých je u nás šest set hektarů. Mě vinařství moc baví, žiju tím, dnes už se o všechno starám sám," povídá mezi naléváním vzorků. U Konečného je totiž nekonečná řada žíznivců.

Vinař z Čejkovic si prezentace pochvaluje, výrobcům dávají šanci ukázat, co je v lahvi.

Po letošním studeném jaru i on sčítá ztráty, pomrzlo mu čtyřicet procent vinic. Vloni jich bylo šedesát, takže další složitý ročník nejen pro tohoto vinaře.