Mimo domov seniorů jsou covid pozitivní tři zaměstnanci Domovinky a pět pracovníků pečovatelské služby. „Výsledky zatím nejsou kompletní. Chybí nám od sedmi uživatelů a pěti zaměstnanců,“ komentuje současný stav ředitel jičínského ústavu sociálních služeb Tomáš Kolátor.

„Každopádně zdravotní stav pozitivních klientů a pracovníků domova je dobrý, situaci zvládáme,“ píše se na facebookových stránkách zařízení.Covid pozitivní klienti jsou umístěni na infekčních pokojích, kde je na jejich obsluhu vyčleněn personál. Na chodbách a pokojích nyní používají navíc germicidní lampy , které slouží k dezinfekci vzduchu.

V Domově seniorů nyní vypomáhají dvě zdravotní sestry a tři sociální pracovnice z městského úřadu, které pomáhají v rámci oddělení a prádelny.„Děkujeme všem, kteří nám nabídli pomocnou ruku. Překvapil nás zájem dobrovolníků, kteří se nemoci nebojí. Stejně jako firmy, s kterými spolupracujeme. Moc si jejich solidního přístupu ceníme,“ vzkázal ředitel.

Odhalení nákazy

Po víkendu bylo v jičínském domově seniorů čtrnáct zaměstnanců a deset klientů pozitivních na covid 19. Prokázaly to provedené testy poté, co u jedné z klientek, která zemřela v nemocnici, byl koronavirový test pozitivní.