Městu se nápad líbí a rozhodlo, že zpracování studie zadá architektu Martinu Doubkovi. Ještě v letošním roce pak budou Novopačtí žádat o podporu projektu za zhruba šedesát milionů korun z evropských zdrojů. Musí spěchat, možnost čerpání dotace se nabízí pouze pro letošní a příští rok.

„Je to zatím pouze nástřel, až budeme mít studii, budeme záměr konzultovat s veřejností," slibuje jeho zastánce starosta Josef Cogan, který návrhu přičítá plusové body i za lepší propojení s nedalekou železniční zastávkou. Líbí se mu i možnost na vedlejší proluce vybudovat parkovací dům jako základ budoucí stavby. „Na stavbu terminálu a parkovacího domu bychom mohli získat dotaci až ve výši dvou třetin nákladů," uvedl J. Cogan.

Na současném autobusovém nádraží by zatím mohlo vzniknout parkoviště, podle Cogana je možností na využití plochy mnoho včetně výstavby bytového domu.

Doubkův otisk
Radnice nebude vypisovat výběrové řízení na zpracovatele studie a zadání svěří architektu Doubkovi.

Zastupitelé v pondělí na veřejném zasedání rozhodnou, zda na studii uvolní peníze z městského rozpočtu. „Pokud ano, zajímavý záměr rozjedeme, pokud ne, stavbu nového terminálu zastavíme," upřesňuje Cogan s tím, že veřejnost bude se studií seznámena do dvou měsíců.

Líbí se vám návrh na přestěhování autobusového nádraží nebo se domníváte, že bude dostupnější, pokud zůstane tam, kde je?

Své názory můžete psát do diskuse pod článkem.