Hodinová demonstrace začne ve 13 hodin. Předcházet jí bude protestní průvod od Domu odborů. 

Do Prahy vyrazí jeden autobus odborářů od AGS Jičín a další ze ZPA Nová Paka. Jindřich Kolumpek, předseda odborové organizace Agrostroj Jičín, sděluje, že protestu se zúčastní především střední generace.

„Celkově se mi nelíbí situace v našem státě. Hlavně pro mladé lidi je to neúnosné. My starší už snad nějak dožijeme, i když poplatky ve zdravotnictví se stále neúměrně navyšují. Jsem opravdu zklamaný, čekali jsme, že se to špatné vyřeší, ale ono všechno nabralo úplně jiný směr. Všechno jsme si představovali jinak.“

Na dnešní demonstraci v Praze nebudou chybět ani jičínští komunisté, kteří pojedou vyjádřit svůj nesouhlas s vládními reformami a vládou, která nemá mezi občany patřičnou autoritu. Autobus se vydá směr Praha v 10 hodin z nádraží (novinový stánek). Odboráři z jičínské nemocnice se podle vyjádření Ireny Šulcové do protestní akce nezapojí.


Nesouhlas s vládou


„Do Prahy na demonstraci jedu proto, že krajně nesouhlasím s touto pravicovou vládou, která prosazuje antisociální kroky, které dopadají na slabší vrstvy obyvatel. Je to protilidová politika. Osobně si myslím, že občané si už musí uvědomit, že nejsou jen stádo, a musí dát politikům najevo, že by měli brát v potaz i jejich názor, když už není šance vyjádřit se například v referendu. Toto vyjádření se na ulici považuji za šanci. Také mne velice těší, že nejedu sám a že je již obsazen celý autobus, který je z Jičína vypraven,“ uvedl Břetislav Bryxí z Jičína.

„Rozhodně se k protestu nepřipojím, myslím si, že je to zbytečné,“ sdělil Martin Hájek.