Akce se výjimečně nekonala v centru města Nová Paka u skautské základny, ale ve Štikově. Zázemí bylo zapůjčeno Autoklubem Nová Paka a okruh byl v přírodním parku Sýkornice. Depo se v ranních hodinách výjimečně nehemžilo závodníky v kombinézách a helmách, ale dětmi v krojích. Dětí i organizátorů se zde sešlo ke 150 z okresu Jičín. Z Nové Paky zde mělo zastoupení pět družin – dvě dívčí a tři chlapecké. Z Jičína přijely tři družiny – dvě chlapecké a jedna dívčí. Z Hořic přijely dvě družiny – jedna chlapecká a jedna dívčí. Z Lázní Bělohrad přijely také dvě družiny – jedna chlapecká a jedna dívčí.

Na okruhu o délce 3,5 km bylo rozmístěno osm stanovišť, na kterých družiny vyzkoušely své znalosti, důvtip a manuální zručnost. Byla zde například první pomoc (zlomenina ruky a úraz hlavy), řešení krizových situací (ztracené dítě v lese), hledání informací (v knihách, encyklopediích, prospektech…), rozdělávání ohně (příprava ohniště, dřeva, přepálení provázků v určité výšce) a orientace v přírodním terénu podle mapy. Součástí závodu bylo i hodnocení chování.

Závod si děti i organizátoři užili, zvládli vytyčený časový harmonogram a dokonce přálo počasí a nikdo ani nezmokl.

Z okresního kola postoupily na krajské kolo družiny Byzoni Jičín, Lišáci Nová Paka a Slunečnice Nová Paka. Krajské kolo Svojsíkova závodu se bude konat 26. – 28. května na skautské základně v Miletíně a okolí.