V Hořicích získala Šance pro rozvoj s podporou Východočechů osm mandátů v jedenadvacetičlenném zastupitelstvu. Šest křesel pak ODS a pět Hořičtí patrioti. Po jednom KSČM a ČSSD.

Do ustavujícího zastupitelstva bude na post starosty navržen současný starosta Aleš Svoboda (Šance pro rozvoj), na pozice místostarostů Jana Bouzková (Šance pro rozvoj) a Martin Pour (Hořičtí patrioti). „Vybrali jsme si toho, s kým víme, že bude spolupráce fungovat,“ zdůvodňuje rozhodnutí Aleš Svoboda (Šance pro rozvoj).

I když Svoboda avizoval, že další volební období se bude věnovat podnikání, hlasy voličů ho přesvědčily a v čele města zůstává. Svoboda přitom už v roce 2014 nahradil v čele úřadu Ivana Doležala (ODS), který byl tehdy zvolen místostarostou, a to i přesto, že ODS volby v roce 2014 vyhrála.

ODS ODCHÁZÍ Z VEDENÍ MĚSTA
ODS je překvapivě ze hry a současný místostarosta Ivan Doležal odchází po dvanácti letech z vedení města. „Myslím si, že z druhé pozice bychom do opozice patřit nemuseli,“ domnívá se. Řešení vidí v široké koalici, která by mu připadala politicky profesionální.

„Bohužel, Šance pro rozvoj si vybrala slabšího partnera, který skončil na třetím místě,“ komentuje výsledek Doležal, jenž získal po starostovi Svobodovi druhý nejvyšší počet hlasů. „Půjdeme do opozice, nedá se s tím nic dělat,“ krčí politik rameny. „Pro město je to škoda,“ dodává. „Já jsem podnikatel, já se uživím,“ odpovídá na dotaz dalšího uplatnění.

Koalice (Šance pro rozvoj a Hořičtí patrioti) se chce v následujícím čtyřletém období zaměřit na výstavbu autobusového terminálu, opravu Macharovy ulice, rekonstrukci fotbalového areálu, dokončení renovace koupaliště Dachova i na přípravu pozemků pro výstavbu rodinných domů.