Bývalou synagogou v Hořicích se ponesou tóny akordeonu a loutny při hudebním pásmu Kodex o Václavu IV., po jehož skončení následuje modlitba Šalom Alejchem. Zajímavý program se chystá v kostelíku sv. Petra a Pavla na Byšičkách, který momentálně prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Na místě totiž bude restaurátorka Eva Skarolková. Ta během své přednášky seznámí návštěvníky s aktuálními výsledky svého restaurátorského průzkumu.

Kostel sv. Jiljí v Markvarticích od 20 hodin rozezní melodie z filmových pohádek v podání symfonického orchestru jičínské ZUŠ. V kostele v Železnici zahraje kapela Smradlavý hračky, kostelem sv. Bartoloměje na Pecce se ponese zpěv jilemnického souboru Camponotus.

Tradičně se otevřou dveře klášterního kostela Nanebevzetí Pany Marie v Nové Pace, kde program vyvrcholí nočním koncertem chrámového sboru a orchestru. Meditovat při svíčkách a tónech opravených varhan bude možné v jičínském kostele sv. Jakuba. Do celorepublikové akce se zapojí i kostely v Ostružně, Chomuticích nebo Kozojedech.