V kádích se hemžili například kapři nebo candáti. Výlov probíhal třikrát, aby se všechny ryby dostaly ven. Nyní budou převezeny na Dvorce. „Nejstaršího sumce povezeme někam do lomu i proto, že sežere velké množství ryb,“ vysvětlil nám jeden z rybářů (na fotografii), když úlovek vystavoval na odiv přihlížejícím.

Poslední výlov Knížete proběhl před 40 lety, obyvatelé Jičínska tak mohli vidět jedinečnou akci. Hráz rybníka byla uzavřena a probíhal zde kulturní program. Tisíce lidí obdivovaly rybáře, kteří předváděli svůj um dokonale. Rojnice vytvořená ve vodě jistě postupovala ke břehu.

To všechno se událo kvůli chystané rekonstrukci koupaliště za více než sto milionů korun. Přes rybník povede lávka. Výlov má i své nevýhody, jak Deníku sdělil hospodář Českého rybářského svazu v Jičíně Josef Novák: „Změní se prostředí pro žití ryb a bude chvíli trvat, než se ve vodě vytvoří ten správný sediment,“ řekl. Dno rybníka teď bude čekat na nutné stavební úpravy a za čas se znovu stane domovem nově vysazených candátů, kaprů, štik i línů. Rybáři přislíbili, že Kníže bude hlídat zase Holdegron, tentokrát mladší. A kdo ví, třeba si ho Rumcajs za dalších 40 let osedlá.