Studenti do Nové Paky přijeli z Chorvatska, Slovenska, Polska a české Třeště. „Studuji hotelovou akademii na Slovensku, program setkání se mi líbil, já sama chodím do carvingového kroužku, takže se tu zdokonalím," pochvaluje si šestnáctiletá Jana při úterním ozdobném vyřezávání zeleniny.

Nadšená byla z výletu do Prahy i dobré party kamarádů. Kolegyně Silvie přiznává, že vyřezávání zeleniny a ovoce ji fascinuje. Samotný dvouletý projekt, který je už v packé škole nejméně desátým v řadě, je zaměřen na gastronomii, konkrétně na zeleninu a její zpracování. Frekventanti vytvářeli ze zeleniny různé ozdobné dekorování, ale také vařili klasická česká jídla jako plněné knedlíky se zelím či knedlo, vepřo, zelo.

Včera večer absolvovala čtyřiceti členná skupina přesun do Třeště, kde se věnuje především dekorování zeleniny (morimo) a zavařování. „Projekty jsou přínosné nejen pro zdokonalování cizích jazyků a poznání cizích zemí, ale i pro rozšíření odborných znalostí. Pro děcka je to určitě zajímavá zkušenost," chválí akci vedoucí projektu Milena Jarošová.