Školní tým se skládal z členů: Petra Pacltová, Kristýna Šormová a Miroslav Jonáš – všichni spojili své síly dohromady. Soutěže se zúčastnilo celkem sedm týmů.

NELEHKÉ OTÁZKY
První část soutěže se skládala z vědomostního testu, který měl 60 otázek. Našim reprezentantům daly sice některé otázky zabrat, nicméně skóre bylo dosti konkurenceschopné. Stále však nikdo ze soutěžících netušil, co je očekává ve druhé části soutěže.

Ve druhé části soutěže měli za úkol v časovém limitu 60 minut vymyslet a nacvičit desetiminutovou divadelní scénku, jejíž náplní měla být snaha obchodního zástupce prodat svůj výrobek. Scénku pak předvedli před odbornou komisí (vše bylo natočeno). Náš tým byl sice překvapen, ale nehodlal utéci z boje. Humor, který je již od začátku provázel, je za celou dobu soutěže neopustil a vložili ho i do své scénky tak vhodně, že pobavili všechny přítomné.

VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ
Na vyhlášení výsledků se čekalo delší dobu, než bylo původně plánováno. Boj mezi týmy byl vyrovnaný, někde hrál rozdíl v umístění i pouhý bod. Ve finále naše statečná pěchota vybojovala 3. místo a s hlavou (ne však nosem) vzhůru, s úsměvem na tváři odkráčela z místa klání, kde na ně zřejmě jen tak nezapomenou.

Zazvonil školní zvonec a soutěže byl konec. (mj)