Závěr března byl pro jičínské Lepařovo gymnázium mimořádně úspěšný a přinesl mnoho radosti studentům i jejich učitelům.
Nejen že chlapci z nižších tříd zvítězili v celorepublikovém klání škol v házené, ale i v dalších postupových kolech soutěží v jednotlivých předmětech dosáhli někteří studenti vynikajících výsledků.

V K-klubu se konalo okresní kolo olympiády v českém jazyce, soutěže s více než třicetiletou tradicí.

V silné konkurenci jednatřiceti zástupců středních škol z celého Jičínska obstáli na výbornou Jan Fišer a Michal Zikmund ze sexty, kteří po vyřešení náročných gramatických a stylistických úkolů získali druhé a třetí místo a oba postupují do krajského kola, které se bude konat v dubnu v Hradci Králové.
Olympiáda v zeměpise měla své okresní kolo v nejzajímavější kategorii D – určené pro všechny ročníky středních škol – na programu ve čtvrtek.

Ze čtrnácti středoškoláků byli tentokrát zástupci Lepařova gymnázia bezkonkurenčně nejlepší: první místo zaslouženě získala septimánka Lea Paličková, druhé Ladislav Komárek ze 4.A a třetí opět Michal Zikmund ze sexty. Dvě postupová místa do kraje zbyla na oba chlapce poté, co se Lea v dubnovém termínu soutěže nebude moci zúčastnit.

„Největší radost nám přineslo umístění Kristýny Šulcové z kvarty osmiletého gymnázia v krajském kole olympiády v angličtině. Musela zvládnout poslechové cvičení, lexikální test a rozhovor na dané téma, přičemž za sebou nechala všech osm ostatních soutěžících a s přehledem zvítězila. Nyní čeká Kristýnu republikové kolo, což je opravdu mimořádný úspěch.Všem postupujícím přejeme hodně zdaru ve vyšších kolech olympiád. Jsme rádi, že zúročili dobrou přípravu, které se jim ve škole dostalo, a vzorně reprezentují svoje gymnázium,“ uvedla profesorka Hana Zikmundová.

(S použitím materiálu školy a redakce)