Sobotní podvečer byl pod taktovkou pohádkových bytostí a působivých strašidel, jejichž důmyslné převleky mnohdy zaskočily i dospěláky.

Desítky dětí, z nichž většina dorazila v rozmanitých kostýmech, nejprve s nadšením vyráběly papírové netopýry, tvořily duchy z vaty nebo si vybarvovaly omalovánky. Mezi tím, než vyzkoušely všechny činnosti na připravených dílničkách, se mohly občerstvit nachystanými dobrotami. Děti se zvědavostí vstupovaly do tvrze, kam je lákala hodná čarodějnice. „Ale fakt jsem se bál,“ přiznává devítiletý Ondra. Ještě, aby ne! (Mezi námi, také jsem se pořádně vylekala - pozn. red.) U vchodu malé návštěvníky a jejich doprovod vítal zombík, který měl na temeni hlavy zaseknutý řeznický nůž. Napínavou cestu lemovalo pouze světlo zapálených svíček a mezi halloweenskými obyvateli tvrze plné tajemných a strašidelných zákoutí byl kostlivec, netopýři i duchové.

Mezitím se na zámku rozezněla muzika a začal karneval. Tančilo se a dovádělo. Ještě než se malí návštěvníci se svými rodiči odebrali plní dojmů a zážitků zpátky domů, čekal je poslední úkol. Tajemná stezka! Svíčky značily trasu kolem tvrze, kde na ně čekala mladá čarodějka, která byla zvědavá, jaké písničky nebo básničky jí děti řeknou. Ještě si zazávodily na košťatech a pak už hurá na večeři. „Těším se, až to budu vyprávět dědovi a dětem ve školce,“ pronesla při odchodu s nadšením pětiletá Nelinka.