Mateřská škola Větrov převzala od o.s. Dívka 36 450 korun. Za obnos bude pořízen nábytek a učební pomůcky.

Organizátorky akce – trojlístek Doris Popeláková, Hana Plodková a Iva Dymešová zaštiťují od roku 2004 celorepublikovou soutěž a zajišťují jičínské finále, které prý v pohádkovém městě přetrvá.

Před pěti lety se rozhodly, že peníze ze vstupného věnují hendikepovaným dětem, proto si vybraly zdejší školku, která se vedle zdravých dětí specializuje na kluky a holčičky se zdravotním postižením a jejich integraci do běžného života.

Libuše Švandová tak během pěti let převzala od dárců celkem 220 tisíc a za tyto prostředky školku zvelebila.

„Mohli jsme si dovolit nadstandard. Děti mají nový nábytek, kompenzační a učební pomůcky, pořídili jsme i trampolínu a také zahradní altán, což bychom jinak nezvládli. Moc a moc za tuto pomoc děkujeme.“

Potěšeny byly i dárkyně, které si včera společně se starostou města Martinem Pušem prohlédly, jak školka za jejich přispění vzkvétá.

Hana Plodková pro Jičínský deník uvedla, že sdružení již od září pracuje na zajištění jičínského finálového programu na rozhraní května – června roku 2010.

„Mohu prozradit, že téma už je dané, ale pro veřejnost zůstane zatím překvapením. Napovím jen, že odpoledne budou opět moderovat herci Jiří Mádle a Jana Plodková.“