Cena tak v soutěži klesla na 70 % předpokládané hodnoty, informoval na Twitteru generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Podle informací na profilu zadavatele se všech pět nabídek vešlo pod 3 miliardy korun, cena Eurovie a M-Silnice je v porovnání s druhou a třetí nejlevnější nabídkou jen o několik desítek milionů korun nižší. Soutěž byla vypsána na konci listopadu 2022, protahovaly ji dotazy uchazečů.

Na stavbě aktuálně probíhá rozsáhlý archeologický výzkum, který provádí Eurovia CS s Univerzitou Hradec Králové. Rozsahem jde o jednu z největších akcí na archeologický průzkum u tuzemských dopravních staveb. „Na D11 Hradec – Jaroměř a D35 Opatovice – Ostrov to bylo v podobném rozsahu, ale tady se čekají opravdu velké nálezy,“ řekl loni v létě Mátl. Odhadovaná cena zakázky loni při vypsání zakázky stoupla, ještě v létě ŘSD počítalo s 3,169 miliardami korun. Úsek má pravomocné stavební povolení.

Půjde o jednu ze součástí zrychlení spojení mezi Hradcem Králové a Jičínem, později už v nedálničním profilu do Turnova a Liberce. V jednom ohledu je stát na dálnici už připraven: Policie České republiky zde na začátku loňského října otevřela dálniční oddělení. Hotovo by mělo být v roce 2025.