Město Nová Paka má schválený rozpočet na příští rok ve výši 119 milionů korun. Kvůli finanční krizi snížilo o třetinu investice.

Starosta Josef Cogan přiznává, že radnice musí počítat s nižším daňovým příjmem. Město si připravilo strohý rozpočet ve výši 119 milionů korun, který se bude průběžně upravovat. „Nebudeme se pouštět do větších akcí, začneme obezřetně,“ konstatuje Josef Cogan.

Přednost dostanou projekty s příslibem dotací. Jednak je to další etapa regenerace sídliště Studénka za čtyři miliony korun, rekonstrukce ZŠ v Husitské ulici, kde má město na opravu obvodových plášťů připraveno pět milionů korun. Přichystáno je i 700 tisíc korun na výstavbu chodníku ze Studénky na Kumburský Újezd.

Z vlastních zdrojů chce město opravit Školní ulici. Pokračovat bude příprava průmyslové zóny, kde by měla firma Enika zahájit výstavbu firemního areálu. Město zde v příštím roce vybuduje část příjezdové komunikace směrem od bývalého kravína. „Pokud to půjde, začneme se stavbou koncem léta,“ míní starosta.

Dokončena má být i dokumentace pro novou obytnou čtvrť Slovany Západ, kde dojde k vymezení jednotlivých parcel. Zda budou připraveny k prodeji, není zatím jisté.

Deset milionů korun radnice stále šetří na sportovně regenerační centrum. Rozhodnutí o stavbě krytého bazénu nechají zastupitelé na občanech, kteří by měli na jaře vyjádřit svůj názor v chystané anketě.