V novopacké cukrářské dílně už rozjeli výrobu na plný plyn. Na sváteční stůl tu musí dodat 1600 kilogramů vánočního cukroví.

Devět druhů
Počítají s tím, že zůstanou u tradičních devíti druhů, a tak se pod rukama šikovných učňů rodí vanilkové rohlíčky, linecké slepované, střapáče, kokosové, vaflové, nepečená marina, brňáci s povidly…

Nejoblíbenější u odběratelů je prý linecké, vaflové a brňáci s povidly. Čím se liší vaflové cukroví? My to nevíme, proto se ptáme odborníků. „Ve vaflovém těstě najdete arašídy a sojovou drť," poučuje nás vrchní mistrová Božena Vaňková.

Pídíme se po tom, co tvoří základ cukroví a dozvídáme se, že je to stejné jako doma. Máslo a máslový tuk, mouka, cukr, letos lískové ořechy, kakao. „Urodilo se málo vlašských ořechů, tak je musíme nahradit lískovými jádry, proto také cukroví o něco podraží," konstatuje hlavní šéfka. Ořechů tu do vánočních receptů spotřebují téměř šedesát kilogramů.

Do práce, která trvá zhruba měsíc, se zapojuje sedmdesát cukrářů ze všech tří ročníků. nejraději prý vypichují linecké a slepované, nejnáročnější na zhotovení je nepečená marína. Vedle toho se učni soustřeďují na výrobu perníkových obrazců pro adventní trhy, které vypuknou v budově školy na Masarykově náměstí ve středu 11. prosince.

S pečením tu začali už v minulém týdnu a v příštím chtějí začít s balením.
Cena kazety se letos navýší kvůli nárůstu vstupních surovin o deset korun.

Bolí záda i nohy
Vracíme se k rozpáleným troubám. Spálí tu nějaké výrobky?
„Samozřejmě, že se to stane, ale musíme dbát na to, aby toho bylo co nejméně. Na studenty také dohlížíme zejména při vážení surovin, aby pak při mísení vzniklo kvalitní těsto. Najednou ho vyrobíme tak dvacet kilo," popisuje práci cukrářů Vaňková.

Aby na výrobce nepadla deprese ze stereotypu, u práce se střídají: vyvalují, vykrajují, slepují, potahují.
„Ke konci si už naříkají, že je bolí záda a nohy. Je to samozřejmé, je to všechno náročná ruční práce," upozorňuje.

Z cukrářské dílny poputují k zákazníkům nejen jmenované druhy, ale také griliášové trubičky a košíčky.