Po návratu se děti společně s paní učitelkou Monikou Hakenovou vydaly připravovat různě dlouhé běžecké tratě, aby se pak v odpoledních hodinách nejen na školní zahradě, ale i po okolí obce mohl uskutečnit sportovně-charitativní běh s názvem „Běžím pro mateřskou školu". Na start již třetího ročníku akce se postavil doposud rekordní počet startujících dětí, který dosáhl padesátky.

Vytyčené tratě se tak zúčastnily děti, kterým byl třeba jeden rok, jejichž běžecké krůčky doprovázely maminky držením za ručičku, ale i další odvážlivci, kteří bourali dosavadní časové rekordy. Úžasné výkony padaly i mezi startujícími maminkami, babičkami a paními učitelkami, které se vydaly na trať dlouhou 1,66 km.

Za masivního povzbuzujícího doprovodu všech dětí, ale i tatínků, kteří celé akci nejen přihlíželi, ale po návratu svých žen odstartovali společně na úsek měřící 1,9 km směrem ke Konechlumské Mohyle. Všichni zúčastněni strávili pěkné odpoledne završené opékáním buřtíků na školní zahradě, s ještě lepším cílem… ukázat dětem cestu ke sportu.

Výtěžek, který byl v podobě startovného vybrán, bude věnován na vybavení nářadí a náčiní dětem na školní zahradu. Děkujeme všem, kteří přispěli pro dobrou věc a těšíme se na všechny statečné, kteří s námi odstartují v červnu 2017.    Monika Hakenová